Moje przemyślenia

Najlepszy menadżer plików na Androida dziełem polskiego programisty

Grzegorz Ułan
43

Dawno nie miałem przyjemności korzystać z tak dopracowanej wizualnie i funkcjonalnie aplikacji na Androida. Polski developer Krzysztof Głodowski stworzył swoją pierwszą aplikację na tę platformę mobilną o nazwie Solid Explorer. Jest to naprawdę solidnie wykonany program. Jeżeli korzystacie z Total C...

Dawno nie miałem przyjemności korzystać z tak dopracowanej wizualnie i funkcjonalnie aplikacji na Androida. Polski developer Krzysztof Głodowski stworzył swoją pierwszą aplikację na tę platformę mobilną o nazwie Solid Explorer. Jest to naprawdę solidnie wykonany program. Jeżeli korzystacie z Total Commandera na desktopie, bez wątpienia będziecie zadowoleni z tej aplikacji na swoim smartphone.

Nie zabrakło tu żadnej z funkcji, której byśmy oczekiwali od menadżera plików plus dodatkowe opcje jak udostępnianie całych folderów za pośrednictwem FTP, jak i dostęp do dysków sieciowych - Dropbox i Box.

Do wszystkich funkcji mamy szybki dostęp z dolnego menu programu.

Zobacz też: Solid Explorer - najlepszy menadżer plików na Androida
Szczególną moją uwagę zwrócił sposób prezentacji statystyk wykorzystania pamięci. Istny majstersztyk.

Na koniec to co się powinno Wam najbardziej spodobać, obsługa w dwóch panelach i to z możliwością przenoszenia plików metodą przeciągnij i upuść, wewnątrz oraz pomiędzy panelami.

Jeśli jeszcze nie zachęciłem Was do zainstalowania tej aplikacji, sprawdźcie chociażby z ciekawości, na pewno nie pożałujecie - Solid Explorer Beta. Program ten w przyszłości będzie płatny. Z całą pewnością mogę stwierdzić, iż wart będzie zapłaty za niego, mimo dostępnych innych darmowych menadżerów plików.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Android