AntywebTV

Najlepsze smartfony do 1500 złotych. Jaki sprzęt wybrać mając taki budżet?

Paweł Winiarski
Najlepsze smartfony do 1500 złotych. Jaki sprzęt wybrać mając taki budżet?
16

Na rynku smartfonów lubię obserwować przede wszystkim dwa przedziały cenowe. Do 2000 złotych i do 1500 złotych. W tym pierwszym można już znaleźć sprzęty niewiele odstające od dużo droższych flagowców, w tym drugim natomiast naprawdę udane i wydajne telefony, których będzie się przyjemnie używać.

Ile osób, tyle potrzeb. O ile jednak większość z nas chciałaby nosić w kieszeni sprzęt, który nie musi iść na żadne ustępstwa, to portfel nie zawsze na to pozwala. Jest też coś takiego jak psychiczna granica kwoty, jaką chce się wydać na smartfona. Ja ją mam, dlatego przy ostatniej zmianie nie brałem w ogóle pod uwagę "klasycznych" flagowców za ponad 3000 złotych.

Półka cenowa do 1500 złotych jest bardzo ciekawa, bo za fajne pieniądze można kupić ładne, wydajne i dobre smartfony, które sprawdzą się w codziennym użytkowaniu - będą płynnie działać, dobrze wyglądać, zrobią niezłe, a czasem nawet bardzo dobre zdjęcia (oczywiście w dobrych warunkach oświetleniowych). Jasne, zawsze można pomyśleć o dołożeniu i wejściu na kolejną półkę cenową, ale podchodząc do tego w ten sposób, dojdziecie do 4 tysięcy i dopiero wtedy stwierdzicie, że macie wszystko, czego potrzebujecie.

Pokażę Wam więc dziś 5 najlepszych, moim zdaniem, smartfonów do tej kwoty. Biorę pod uwagę nowe telefony, dodatkowo takie, którym nie urosła jeszcze broda, dostępne w polskiej dystrybucji i omijamy bardzo stare flagowce, które konkretnie potaniały. Aha, 1500 złotych oznacza, że nie ruszamy smartfonów kosztujących tysiaka i mniej.

Jak widzicie za 1500 złotych można bez problemu kupić ładny, wydajny i fajny smartfon a pewnie za jakiś czas wybór będzie jeszcze ciekawszy, bo producenci starają się co roku oferować jeszcze lepiej wykonane i wydajniejsze telefony w tej półce cenowej. Warto też pamiętać, że za te pieniądze można również sięgnąć po wiele starszych flagowców, które naprawdę konkretnie potaniały. No i jest jeszcze rynek wtórny, gdzie jeśli upolujecie sprzęt w bardzo dobrym stanie, będziecie cieszyć się jeszcze lepszym urządzeniem. Jak zawsze wybór należy do Was, a ja mam nadzieję, że pomogłem.

Zobacz też nasze inne filmowe zestawienia najlepszych smartfonów:

Top 5 smartfonów do 500 zł
Top 5 smartfonów do 1000 zł
Top 5 smartfonów do 2000 zł
Top 5 smartfonów do 3000 zł
Top 5 najlepszych smartfonów 2018 roku

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu