20

Najlepsze oferty na abonament w zasięgu sieci Plus

Do tej pory dzieliłem się z Wami swoimi zestawieniami cen ofert, raczej ogólnymi i traktującymi całościowo operatorów wirtualnych czy infrastrukturalnych. Jednak cena to nie wszystko, głównym parametrem jest zasięg danego operatora w naszej lokalizacji, więc dziś nieco nowa forma i zaczynamy od zasięgu Plusa.

Ograniczę się przy tym do operatorów zależnych od Plusa, czyli albo przejętych całkowicie, albo tych, w których Cyfrowy Polsat ma większościowe udziały. A więc będzie to Plus, Plush, Netia, a2mobile i Premium Mobile.

U każdego z nich wyciągnę po jednej najtańszej ofercie spełniającej kilka kryteriów – zawierającą nielimitowane rozmowy stacjonarne i komórkowe, nielimitowane wiadomości SMS/MMS i minimum 10 GB transferu danych. Na koniec zestawimy to w tabelce zbiorczej, od najtańszej do najdroższej.

Najlepsza oferta na abonament w Plusie

Zaczynamy od dostarczyciela zasięgu, czyli Plusa. Najlepszą opcją na pełen no limit na rozmowy i wiadomości będzie pakiet za 50 zł, który zawiera w sobie transfer danych 12 GB na pełnej prędkości, później włącza się używalny „lejek „1 Mb/s, całość za 50 zł miesięcznie.

W ofercie Plusa można jednak dwie oferty rozważać, jeśli oglądacie HBO GO w zasadzie będzie to lepsze rozwiązanie niż zaproponowana wyżej oferta, gdyż samodzielna usługa HBO GO dostępna w sieci kosztuje 24,90 zł, a tu jest wliczona w abonament za 70 zł. Tak więc można zaoszczędzić 4,90 zł i skorzystać z dwa razy większego transferu danych – 24 GB i dwa razy większego „lejka” 2 Mb/s.

Najlepsza oferta na abonament w Plush

Najbliżej głównego operatora jest jego submarka Plush. Tu też są dwie oferty do rozważenia w tej samej cenie 25 zł miesięcznie, ale wybieramy tę bez zobowiązania na dwa lata. To pierwsza zaleta, druga to fakt, że Plush nagradza tu za lojalność, a dokładniej stosuje inny zabieg niż łańcuch w postaci długoterminowej umowy – po dwóch latach dostajecie dwa razy więcej GB niż na start. Na start mamy pełen no limit na rozmowy i wiadomości oraz 10 GB transferu danych, a po 2 latach 20 GB. Dodatkowo dostajemy 10 GB transferu danych na korzystanie z YouTube oraz Tik-Tok oraz darmowy transfer do aplikacji Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp.

Najlepsza oferta na abonament w Netia

Cyfrowy Polsat kupił Netię w 2017 roku i z czasem jej oferta komórkowa zaczęła przypominać tę od Plusa, na szczęście tylko w zawartości.

Netia Mobile SOLO PLUS to dokładna kopia oferty z Plusa za 50 zł – nielimitowane rozmowy i wiadomości oraz 12 GB transferu danych, później ograniczenie prędkości do 1 Mb/s, normalnie 1:1, ale… 20 zł taniej. Ciekawa strategia, ale warto to wiedzieć, że z tej samej oferty możecie skorzystać w Netii za 30 zł zamiast 50 zł miesięcznie.

Najlepsza oferta na abonament w a2mobile

Już na pierwszy rzut oka, a2mobile wyrasta na numer 1 w tym zestawieniu, pakiet z 10 GB transferu danych, z pełnym no limit na rozmowy i wiadomości kosztuje tu zaledwie 19,90 zł. Do tego dochodzi „lejek” 1 Mb/s do wykorzystania 15 GB transferu i darmowy transfer do Facebooka i Messengera.

Najlepsza oferta na abonament w Premium Mobile

Na koniec został Premium Mobile, który ma w ofercie pakiet z 10 GB transferu danych, ale bez nielimitowanych rozmów stacjonarnych i wiadomości MMS, więc wybieramy tutaj plan Freedom 2 z 20 GB transferu za 24,70 zł.

Podsumowanie w tabelce

Operator a2mobile Premium Mobile Plush Netia Plus
Nielimitowane rozmowy i wiadomości tak tak tak tak tak
Transfer danych 10 GB 20 GB 10 GB/20 GB 12 GB 12 GB
Zobowiązanie brak miesiąc miesiąc 2 lata 2 lata
Cena 19,90 zł 24,90 zł 25,00 zł 30,00 zł 50,00 zł

 

Tak więc, według naszych kryteriów, bezapelacyjnie wygrywa w tym zestawieniu a2mobile, które to tylko przy 2 GB mniej transferu danych niż w Plusie, oferuje plan za ponad 30 zł taniej. Warto też rozważyć ofertę Premium Mobile, gdzie za prawie dwa razy więcej transferu danych zapłacicie ponad połowę mniej.