6

Nadchodzi kolejny generator serwisów – Eyeos

Wirtualny pulpit zawitał do naszego kraju dzięki xpanel.pl – serwis ten został stworzony dzięki aplikacji Eyeos która jest open source-owym systemem zawierającym pulpit internetowy i wiele ciekawych dodatków. W skład pakietu Eyeos wchodzi wirtualny desktop który wyposażony jest w takie elementy jak: notes, kalendarz, kalkulator, tablice z ogłoszeniami, czytnik RSS, zarządzanie plikami itp. Czyli mam […]

Wirtualny pulpit zawitał do naszego kraju dzięki xpanel.pl – serwis ten został stworzony dzięki aplikacji Eyeos która jest open source-owym systemem zawierającym pulpit internetowy i wiele ciekawych dodatków.

W skład pakietu Eyeos wchodzi wirtualny desktop który wyposażony jest w takie elementy jak: notes, kalendarz, kalkulator, tablice z ogłoszeniami, czytnik RSS, zarządzanie plikami itp. Czyli mam zestaw ciekawych aplikacji których możemy używać on-line.

Xpanel.pl to chyba pierwszy serwis który zlokalizował eyeos i wdrożył go w naszym małym polskim Internecie (chociaż mogę się mylić).

Czy zasada kto pierwszy ten lepszy tym razem się sprawdzi? – jeśli serwis xpanel.pl będzie w stanie wykorzystać szanse i oprócz samego narzędzia zbuduje wokół niego jakąś społeczność użytkowników to myślę, że jest to możliwe (chociaż ja osobiście wolę mój mniej wirtualny pulpit, ale trudno mi jest oceniać potrzeby innych)

Po pligg-u (na którym wyrosło już u nas sporo serwisów – niestety większość z nich nawet nie zmieniła standardowej szaty graficznej) oraz phpizabi, jest to kolejny system dzięki któremu możemy generować serwisy tzw. nowej generacji.

Czy oznacza to, że czeka nas zalew tak samo wyglądających i to samo oferujących serwisów? – obawiam się, że tak ale bardzo chciałbym się mylić.