1

Na Allegro, co 10 sekund sprzedają się gry na konsole, a co dwie… kosmetyki

Jeśli jeszcze zastanawiacie się nad jakimś prezentem dla bliskich na nadchodzące święta, być może poniższa infografika, którą otrzymaliśmy właśnie od Allegro, natchnie Was jakoś do tego, przynajmniej w kwestii wyboru odpowiedniej kategorii Waszych poszukiwań. Według Allegro prawdziwy boom sprzedażowy rozpocznie się dopiero w najbliższą niedzielę i poniedziałek (?), ale zwiększona sprzedaż notowana jest już od […]

Jeśli jeszcze zastanawiacie się nad jakimś prezentem dla bliskich na nadchodzące święta, być może poniższa infografika, którą otrzymaliśmy właśnie od Allegro, natchnie Was jakoś do tego, przynajmniej w kwestii wyboru odpowiedniej kategorii Waszych poszukiwań.

Według Allegro prawdziwy boom sprzedażowy rozpocznie się dopiero w najbliższą niedzielę i poniedziałek (?), ale zwiększona sprzedaż notowana jest już od połowy listopada. W tym czasie liczba wystawionych ofert wzrasta nawet o 25% rok do roku, a liczba odwiedzających Allegro użytkowników jest wyższa o 20% niż zazwyczaj. Co kupują Polacy na święta w tym okresie?

Wygląda na to, że to głównie mężczyźni bardziej wygodnie podeszli do tematu i wolą online zaopatrzyć się w prezenty niż spędzać długie godziny na wycieczkach sklepowych. Przodują tu drobne artykuły AGD, perfumy, makijaże, biżuteria damska, galanteria i dodatki, zabawki, kosmetyki pielęgnacyjne i na końcu gry na konsole. Brakuje mi tu typowo męskich kategorii, gadżetów czy technologicznych zabawek, stąd moje przypuszczenia, co do najpopularniejszej płci w tych wyborach. Statystyki Allegro pokazują jednak, że kobiety kupują o 12% więcej produktów niż mężczyźni, ale wiemy jak to jest z tymi statystykami kont, nigdy nie wiadomo do kogo tak naprawdę należą:).

Średni wydatek na transakcję w najpopularniejszych kategoriach to 100 zł, czyli pokrywa się to raczej z ogólnym trendem, nie przesadzamy tu zbytnio z kosztami i dobrze, bo już miałem wrażenie, że sam będę musiał zrewidować swoje pomysły na prezenty.

Tymczasem zapraszam Was już do zapoznania się z poniższą infografiką. Oj czuć już ten czas przedświąteczny, mam nadzieję, że i Wam się już powoli udziela.

allegro_2014-12-04_swieta_v4i_PL