Moje przemyślenia

Myspace wyceniany na 2,7 miliarda USD?

Grzegorz Marczak
Myspace wyceniany na 2,7 miliarda USD?
3

Myspace – serwis który dla mnie jest zaprzeczeniem gusty i stylu (nie mówiąc o tym, że nie lubię aż tak zatłoczonych miejsc) jest ciągle na ustach wszystkich. Tym razem analitycy Merrill Lynch szacują iż dochód myspace może osiągnąć ok. 270 milionów dolarów w tym roku ( jest to dość optymistyczn...

Myspace – serwis który dla mnie jest zaprzeczeniem gusty i stylu (nie mówiąc o tym, że nie lubię aż tak zatłoczonych miejsc) jest ciągle na ustach wszystkich.

Tym razem analitycy Merrill Lynch szacują iż dochód myspace może osiągnąć ok. 270 milionów dolarów w tym roku ( jest to dość optymistyczna prognoza patrząc na 90 milionów dochodu z zeszłego roku).

Co ciekawe inni analitycy niedawno oświadczył iż zarobki miesięczne myspace sięgają ok. 30 milionów dolarów i suma ta podwoi się w następnym roku.

Licytacja w liczbach wokół myspace trwa, niedawno w Internecie rozeszła się informacja o tym iż myspace jest wyceniany na 2,7 miliarda dolarów.

Jak widać wycen, analiz i rokowań co do tego serwisy jest tyle ile jest firm analitycznych na rynku. Myspace w zeszłym roku nie brylował jeśli chodzi o swoją zyskowność (serwis osiągnął już 100 milionów zarejestrowanych użytkowników – wprawdzie trudno to liczbę się weryfikuje ale jest porażająca) biorąc pod uwagę potencjał jaki zbudował. Czyżby brak pomysłów na biznes ?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu