20

MyDeal – jest ktoś jeszcze chętny do zakupów grupowych?

Kolejny kandydat do miana Polskiego Groupona, który dla przypomnienia jest obecny w Polsce dzięki zakupowi niemieckiego Citydeal, który działa także w naszym kraju. MyDeal.pl bo o ten serwis chodzi nie wyróżnia się niczym od swoich konkurentów. Niezrozumiałe jest dla mnie to, że serwisy tego typu mają niemal identyczną budowę i grafikę nie mówiąc już o […]

Kolejny kandydat do miana Polskiego Groupona, który dla przypomnienia jest obecny w Polsce dzięki zakupowi niemieckiego Citydeal, który działa także w naszym kraju. MyDeal.pl bo o ten serwis chodzi nie wyróżnia się niczym od swoich konkurentów. Niezrozumiałe jest dla mnie to, że serwisy tego typu mają niemal identyczną budowę i grafikę nie mówiąc już o tym, że ich nazwy też zaczynają mi się mylić.

Rozumiem, że jest pewien schemat strony, który się sprawdza jeśli chodzi o efektywność klikania. Czy natomiast nie można w jakikolwiek sposób dodać do takiego serwisu cech które wyróżniałby go na tle innych?

Dobra ale nie marudzę już. W zakupach grupowych najważniejsza jest skuteczność handlowca w zdobywaniu praktycznie kilku nowych ofert w tygodniu. Do tej pory skutecznością na tym poziomie wykazuje się jedynie Citydeal i polski Gruper.pl.Czy MyDeal do nich dołączy? Życzę jak najlepiej ale obawiam się, że w przypadku tego biznesu łatwiej jest uruchomić stronę www niż zdobyć oferty. Krok pierwszy jest w stanie wykonać prawie każdy, z krokiem drugim są już problemy bo jest do niego potrzebny dobry zespół handlowców.

MyDeal wpada na moją listę obserwowanych serwisów z zakupami grupowymi. Jak będę wybierał się z rodzinką do restauracji to sprawdzę czy jest szansa na jakieś ciekawe zniżki (sushi w MyDeal wygląda na dość dobrą ofertę o ile oczywiście dojdzie do jej realizacji) :)

Jeśli szukasz informacji o innych serwisach oferujących zakupy grupowe w Polsce zapraszam do archiwum.