9

Mybloglog i nowy lepszy widget

Serwis mybloglog.com właśnie poinformował o nowym dodatku jaki stworzył dla blogerów korzystających z tego serwisu. Nowy widget ma tak samo jak jego starsza wersja pokazywać ostatnich gości na naszym blog – główną różnicą w porównaniu z poprzednikiem to przede wszystkim (według autorów) nowy wygląd, dodano więcej kolorów i ikonek przyciągających uwagę. Bardziej pożyteczną funkcjonalnością nowego […]

Serwis mybloglog.com właśnie poinformował o nowym dodatku jaki stworzył dla blogerów korzystających z tego serwisu.

Nowy widget ma tak samo jak jego starsza wersja pokazywać ostatnich gości na naszym blog – główną różnicą w porównaniu z poprzednikiem to przede wszystkim (według autorów) nowy wygląd, dodano więcej kolorów i ikonek przyciągających uwagę.

Bardziej pożyteczną funkcjonalnością nowego dodatku jest możliwość podejrzenia informacji o osobie wizytującej nasz blog poprzez najechanie myszką na jej avatar – pojawią nam się wtedy informacje jakie ta osoba podała o sobie i swoich blogach w mybloglog.com. Najbardziej użyteczną możliwością jest sprawdzenie (bez odwiedzenia serwisu mybloglog) jaki blog prowadzi odwiedzająca nas osoba.


Niestety autorzy chcieli uprościć zarządzanie dodatkiem i pozbawili nowy widget możliwości manipulacji jego wyglądem poprzez CSS (tak jak to było w poprzedniej wersji). W chwili obecnej dostępne jest kilka zestawów kolorystycznych ale już niedługo ma zostać dodana możliwość załadowania własnej palety kolorów.

PS. Poprzednia wersja cały czas jest dostępna i można z niej korzystać