Google

Muzyka Google Play już w Polsce!

Grzegorz Ułan
103

Okazuje się, że sam syntezator mowy w języku polskim, to nie jedyna dziś nowość od Google. Kolejna z niedostępnych do tej pory w naszym kraju usług Google, doczekała się swojej premiery. Mowa o Muzyka Google Play, która dostępna będzie od dziś dla polskich użytkowników. Nie ulega wątpliwości, że...

Okazuje się, że sam syntezator mowy w języku polskim, to nie jedyna dziś nowość od Google. Kolejna z niedostępnych do tej pory w naszym kraju usług Google, doczekała się swojej premiery. Mowa o Muzyka Google Play, która dostępna będzie od dziś dla polskich użytkowników.

Nie ulega wątpliwości, że będzie to trudny debiut dla Google. Spotify, Dezeer, WiMP rozgościli się już dawno w naszym kraju, z których ten pierwszy świetnie sobie już radzi. Google Muzyka będzie kolejną opcją w temacie usług streamingowych, musiałaby więc mocno wyróżnić się na tle innych, by zainteresować sobą polskich słuchaczy.

Jak to wygląda w dniu startu? Niemal identycznie jak w przypadku Spotify. Aż trudno nie odnieść wrażenia, że oferta Spotify była wzorcem do ostatecznego kształtu oferty Muzyka Google Play.

20 mln utworów, możliwość słuchania online, offline, stacje radiowe z zadanym profilem muzycznym, grupowanie według gatunków czy albumów, nawet cena miesięcznej subskrypcji All Access również na poziomie tej w Spotify, czyli 19,99 zł.

Jest jednak pewna różnica, która może się okazać dla niektórych użytkowników kluczowa. Google Muzyka to taka usługa 3 w 1. Mamy tu zarówno własną bibliotekę muzyczną (20 tysięcy utworów ze swojej kolekcji MP3), sklep z możliwością zakupu całych albumów lub pojedynczych utworów, a to wszystko w jednej aplikacji z dostępem i odsłuchem na wszystkich urządzeniach.

Do tej pory jedyną taką opcją był iTunes, ale w ograniczonym zakresie, co do streamingu muzyki, jeśli weźmiemy pod uwagę iTunes Radio. Zresztą dostępne tylko USA, na tę chwilę.

Nie zabrakło też promocji związanych z tym debiutem. Na początek wymienię przykładowe promocje sklepowe wybrane z pośród kilkudziesięciu dostępnych:

Albumy w cenie 11,99 zł

Dawid Podsiadło - Comfort and Happiness
Mela Koteluk - Spadochron
T.Love - Old is Gold
Eminem - Recovery
Depeche Mode - Delta Machine
XXX - Perfect

Pojedyncze utwory w cenie 0,99 gr

Pharell Williams - Marilyn Monroe
Daft Punk - Get Lucky
Toto - Africa
Kings of Leon - Temple

Na koniec promocja pełnego dostępu do usługi, czyli All Access. Przez pierwszy miesiąc możemy testować ją zupełnie za darmo, a następnie w promocyjnej cenie 15,99 zł. Przy czym należy zaznaczyć, że ta cena będzie aktualna w następnych miesiącach korzystania. Więc, jeśli zakupimy ją do 15 sierpnia, będziemy mieli tańszą usługę niż w Spotify o 4 zł, co miesiąc.

W darmowej wersji pozostanie możliwość przechowywania muzyki w chmurze, czyli Moja Biblioteka, oraz dostęp do utworów zakupionych w sklepie.

Przeczytajmy jeszcze, co o starcie Muzyka Google Play powiedział nam Marcin Karnowski, dyrektor marketingu Google w Polsce:

Muzyka Google Play to jedyna oferta na rynku, która łączy trzy funkcje: usługę streamingową (All Access), Bibliotekę własnych mp3, przechowywanych w chmurze oraz Sklep Play z muzyką. Możliwość wgrania do 20 tys. własnych utworów daje bezpłatny dostęp do naszej muzyki na każdym urządzeniu, wszędzie gdzie jesteśmy. Dodatkowo wprowadzamy usługę All Access w bardzo atrakcyjnej cenie - wszyscy otrzymują darmowy pierwszy miesiąc, a ci którzy zdecydują się skorzystać z oferty promocyjnej do 15 sierpnia, utrzymają cenę 15,99 zł miesięcznie tak długo jak ich konto będzie aktywne.

No to teraz nocnych marków zapraszam już do testowania, a poranne ptaszki od razu po przebudzeniu:).

Muzyka Google Play w przeglądarce.
Muzyka Google Play na Androidzie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot