9

Motorola Xoom z Honeycomb w akcji (video)!

Jest to gościnny wpis Katarzyny Pura autorki serwisu tabletowo.pl Choć od oficjalnej premiery Motoroli Xoom na CES 2011 minęło już trochę czasu, to wciąż nie mieliśmy do czynienia z wideo pokazującym ją w akcji. Powód był jeden – Motorola nie mogła przedstawiać możliwości systemu przed jego oficjalną prezentacją. Ale, jak zapewne dobrze wiecie, moment ten w końcu […]


Jest to gościnny wpis Katarzyny Pura autorki serwisu tabletowo.pl
Choć od oficjalnej premiery Motoroli Xoom na CES 2011 minęło już trochę czasu, to wciąż nie mieliśmy do czynienia z wideo pokazującym ją w akcji. Powód był jeden – Motorola nie mogła przedstawiać możliwości systemu przed jego oficjalną prezentacją. Ale, jak zapewne dobrze wiecie, moment ten w końcu nastąpił – jakiś czas temu zakończyła się konferencja Google, na której został przedstawiony Android Honeycomb.

Niestety, z racji bardzo wolnego łącza (rzadko zdarza mi się narzekać na iPlusa, zwłaszcza będąc w Wawie…) nie było mi dane oglądanie.  Ale ci, co mogli, twierdzą, że faktycznie Honeycomb jest przełomowym OS-em, dzięki czemu już powinniście zacząć odkładać pieniądze na kupno któregoś z tabletów pracujących pod jego kontrolą (w tym: Xoombezimienny tablet Toshiby czy LG G-Slate, o ile trafi do sprzedaży w Polsce).

Po przydługim wstępie w końcu przechodzę do rzeczy. Po konferencji w Mountain View redaktor serwisu Engadget miał okazję nagrać wideo przedstawiające pracę Xoom (z pełnosprawnym systemem na pokładzie). Na poniższym filmiku zobaczycie działanie widżetów, gry Monster Madness oraz aplikacji Grocery IQ:
Tabletowo powstało piątego czerwca 2010 roku, będąc wtedy pierwszą i jedyną polskojęzyczną stroną internetową traktującą na temat tabletów internetowych. Strona zaistniała w sieci jako odpowiedź na ciągle rosnące zainteresowanie tego typu urządzeniami wśród Polaków.