Nowa Moto Z2 Play nabrała nieco bardziej eleganckiego wyglądu, stała się bardziej smukła i lżejsza. W kwestii specyfikacji nie zmieniło się prawie nic, wewnątrz nadal znajduje się procesor Qualcomm Snapdragon 626, 3/4 GB pamięci RAM w zależności od wersji, 32/64 GB wbudowanej pamięci rozszerzalnej za pomocą karty microSD.
Z przodu urządzenia mamy nadal do czynienia z ekranem AMOLED o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 1080p. Przednia kamerka oferuje rozdzielczość 5 Mpix, zaś tylna 12 Mpix. Co się zmieniło? Pojemość akumulatora, która zmalała do 3000 mAh. To jednak nie musi oznaczać rezygnacji z imponującego na tle pozostałych urządzeń czasu pracy.
Przede wszystkim z powodu optymalizacji dokonanych przez Lenovo, ale również dzięki zupełnie nowemu modułowi powerbank o nazwie Moto TurboPower Pack. Wg. producenta wydłuży on czas pracy o jeden pełny dzień oraz pozwoli naładować smartfon do 50% w zaledwie 20 minut. Kolejne moduły to głośnik JBL SoundBoost 2, czyli nowe, lepiej wyglądające i rzekomo lepiej grające wcielenie wcześniejszego modelu.
Najciekawiej ze wszystkich modułów wypada bez wątpienia… gamepad. Smartfony już dawno wytrąciły z wielu rąk przenośne konsole, ale wielu użytkowników wciąż tęskni za fizycznymi klawiszami i analogiem. Moto GamePad powstał właśnie po to, by pozwolić na wygodniejszą, przyjemniejszą rozgrywkę w wielu tytułach, a dodatkowo wyposażono go w akumulator 1035 mAh.
Daty europejskiej/polskiej premiery, a także cen Moto Z2 Play oraz modułów jeszcze nie znamy.
Więcej z kategorii Lenovo:
- Apple Ci tego nie da, notebook z wbudowanymi bezprzewodowymi słuchawkami
- Lenovo ThinkSmart Hub 500 oznacza koniec bezproduktywnych wideokonferencji
- Gama notebooków dla graczy od Lenovo będzie mniej krzykliwa, a bardziej wydajna
- Pierwszy na świecie laptop z 5G nie ma w pudełku foliowej czapeczki
- Lenovo Yoga - legenda branży laptopów czy sam marketing?