Motorola

Świetny ruch! Moto Z2 Play oraz świeżutkie moduły zaprezentowane

Konrad Kozłowski
11

Moto Z2 Play zostaje zaprezentowana dziś, jako kontynuacja zeszłorocznej Moto Z Play. Odświeżenia nie doczekał się tylko sam smartfon, ponieważ w linii modułów pojawiły się cztery zupełnie nowe.

Nowa Moto Z2 Play nabrała nieco bardziej eleganckiego wyglądu, stała się bardziej smukła i lżejsza. W kwestii specyfikacji nie zmieniło się prawie nic, wewnątrz nadal znajduje się procesor Qualcomm Snapdragon 626, 3/4 GB pamięci RAM w zależności od wersji, 32/64 GB wbudowanej pamięci rozszerzalnej za pomocą karty microSD.

Z przodu urządzenia mamy nadal do czynienia z ekranem AMOLED o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 1080p. Przednia kamerka oferuje rozdzielczość 5 Mpix, zaś tylna 12 Mpix. Co się zmieniło? Pojemość akumulatora, która zmalała do 3000 mAh. To jednak nie musi oznaczać rezygnacji z imponującego na tle pozostałych urządzeń czasu pracy.

Przede wszystkim z powodu optymalizacji dokonanych przez Lenovo, ale również dzięki zupełnie nowemu modułowi powerbank o nazwie Moto TurboPower Pack. Wg. producenta wydłuży on czas pracy o jeden pełny dzień oraz pozwoli naładować smartfon do 50% w zaledwie 20 minut. Kolejne moduły to głośnik JBL SoundBoost 2, czyli nowe, lepiej wyglądające i rzekomo lepiej grające wcielenie wcześniejszego modelu.

Najciekawiej ze wszystkich modułów wypada bez wątpienia... gamepad. Smartfony już dawno wytrąciły z wielu rąk przenośne konsole, ale wielu użytkowników wciąż tęskni za fizycznymi klawiszami i analogiem. Moto GamePad powstał właśnie po to, by pozwolić na wygodniejszą, przyjemniejszą rozgrywkę w wielu tytułach, a dodatkowo wyposażono go w akumulator 1035 mAh.

Daty europejskiej/polskiej premiery, a także cen Moto Z2 Play oraz modułów jeszcze nie znamy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

LenovomodySmartfonylenovo moto