3

Monitoring zwolnień dzięki Techcrunch

W świetle ostatnich wydarzeń na Wall Street (kryzys i tak dalej) oraz następujących po nich licznych zwolnieniach w internetowych startupach, blog Techcrunch stworzył miejsce do monitorowania zwolnień w branży internetowych przedsięwzięc. Jest to Techcrunch Layoffs Tracker. Tylko w zeszłym tygodniu zwolnionych zostało ponad 250 osób z firm takich jak, np. Pandora, hi5, SearchMe. Do tego […]

W świetle ostatnich wydarzeń na Wall Street (kryzys i tak dalej) oraz następujących po nich licznych zwolnieniach w internetowych startupach, blog Techcrunch stworzył miejsce do monitorowania zwolnień w branży internetowych przedsięwzięc. Jest to Techcrunch Layoffs Tracker.

Tylko w zeszłym tygodniu zwolnionych zostało ponad 250 osób z firm takich jak, np. Pandora, hi5, SearchMe. Do tego dochodzi 1500 zwolnionych z eBay’a oraz 7 z Seesmic sprzed dwóch tygodni. Widać, że startupy zaczynają walczyć o przetrwanie i zaczynają od drsatycznych cięć kosztów. A niestety na ogół to zasoby ludzkie tworzą największą pozycję po stronie kosztów.

Poza monitorowaniem i prezentowaniem danych nt zwolnień, Techcrunch oczekuje też na wszelkie możliwe cynki nt planowanych redukcji zatrudnienia.

Niestety, sądząc po rosnącej liczbie startupów optymalizujących swoje wydatki, w najbliższych dniach i tygodniach zobaczymy pewnie niejedną taką informację.