42

Moduł NFC w iPhone 6 tylko do Apple Pay

Od dawien dawna już we flagowcach Apple brakowało modułu NFC. Ja nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania. Mnie wystarczy karta płatnicza, nie paruję urządzeń via NFC – do wszystkiego wystarczy mi absolutnie Bluetooth. Apple jednak zdecydował się na umieszczenie tego modułu komunikacyjnego w swoich najnowszych telefonach. Podobnie, jak i czytnik linii papilarnych, na samym początku przygody […]

Od dawien dawna już we flagowcach Apple brakowało modułu NFC. Ja nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania. Mnie wystarczy karta płatnicza, nie paruję urządzeń via NFC – do wszystkiego wystarczy mi absolutnie Bluetooth. Apple jednak zdecydował się na umieszczenie tego modułu komunikacyjnego w swoich najnowszych telefonach. Podobnie, jak i czytnik linii papilarnych, na samym początku przygody iPhone 6 i NFC jest rozwiązaniem ograniczonym do jednego, podstawowego zastosowania – płatności przez Apple Pay.

To oznacza, że dzięki zastosowanemu w iPhone 6 NFC nie zdołamy sparować bezprzewodowych głośników, zestawów słuchawkowych, czy innych akcesoriów. Nie będzie także możliwe przesyłanie plików – nie tylko między urządzeniami innych producentów, ale także i innymi telefonami Apple. Nie jest jednak powiedziane, że owe ograniczenie zostanie utrzymane. Wiadomo było, jak sprawa miała się z czytnikiem linii papilarnych w iPhone 5S – po pewnym czasie funkcja ta została odblokowana dla deweloperów i mogli oni z niej korzystać w rozwijaniu swoich aplikacji. Na początku Apple zamknęło dostęp do czytnika, czyniąc go pomocnym tylko w wypadku odblokowywania urządzenia lub potwierdzania swojej tożsamości przy wykonywaniu newralgicznych operacji na swoim koncie.

Zatem, jeśli chcecie zobaczyć, jak działa Apple Pay w iPhone 6, nie pozostaje Wam nic innego, jak wykorzystać swój telefon do płacenia. Miejmy jednak nadzieję, że Apple nie zapomni o tym, że NFC może zostać wykorzystane także do innych, nieco pożyteczniejszych celów. Są bowiem entuzjaści tej technologii, którzy kiedy tylko mogą, to jej używają – nie tylko do płatności bezgotówkowych, ale i do wymiany plików, kontaktów, linków, czy też parowania telefonów z różnorakimi akcesoriami.

Grafika: pocket-lint.com