5

Gorące lato na Netfliksie trwa. Wiemy, kiedy zobaczymy 2. sezon świetnego Mindhuntera

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Mindhuntera! Juz niedługo na Netfliksie pojawi się kolejny sezon

Mindhunter to serial kryminalny, który możemy oglądać dzięki Netfliksowi. Pierwszy sezon pojawił się na platformie w 2017 roku i został bardzo ciepło przyjęty przez widzów i krytyków. Po dwóch latach nadchodzą kolejne odcinki. Wedle oficjalnych informacji nowy sezon będziemy mogli zobaczyć już 16 sierpnia – oczywiście nadal na Netfliksie.

Drugi sezon Mindhuntera pojawi się 16 sierpnia

Po raz kolejny fani będą mieli okazję śledzić losy ulubionych agentów. W rolach głównych zobaczymy Johnatana Groffa (Spojrzenia, Odruch serca), Holta McCallanyea (Siła i honor, Sully) oraz Hannah Gross (Grzesznica, Chyba że). Producentem wykonawczym i reżyserem ponownie został David Fincher (Podziemny krąg, Siedem). Co ciekawe, to właśnie Fincher pierwszy zdradził informację na temat nadchodzącego sezonu, a dopiero potem potwierdził ją Netflix. Jakkolwiek jednak wiadomość miałaby się nie rozprzestrzeniać – jest pewna.

Recenzja MINDHUNTER – umysł mordercy jak na dłoni w serialu Netflix

Akcja drugiego sezonu będzie osadzona między 1979 a 1981 rokiem, czyli kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części. Głównym tematem sezonu ma być próba złapania seryjnego mordercy dzieci. Mężczyzna grasował w Atlancie i zamordował 28 Afroamerykanów. Zabójcę ostatecznie złapał agent FBI John E. Douglas, który ma być inspiracją dla postaci agenta Holdena Forda. Fincher w rozmowie z Billboardem zachwycał się ścieżką dźwiękową, która będzie towarzyszyła najnowszym odcinkom serialu. Zapewnił, że fani będą mieli okazję usłyszeć wiele afrykańsko-amerykańskiej muzyki. Dźwięki mają ewoluować, wspierać sobą wydarzenia z serialu i budować niezapomniane napięcie.

Fincher powróci z czarno-białym filmem dla Netfliksa – jest na co czekać!

Narracja serialu ma ulec modyfikacjom. Czasy, w których odbywa się drugi sezon, różnią się znacznie od tych z pierwszego. Na początku lat 80. całkowicie inaczej patrzono na seryjnych morderców. Przede wszystkim istnieli już w ogólnej świadomości. Na pewno w Mindhunterze nie zabraknie jednak ciekawych śledztw oraz rozbiórki charakterów zabójców na czynniki pierwszej pod kątem psychologicznym. Nie znamy jeszcze oficjalnej liczby odcinków najnowszego sezonu. Autor książkowego Mindhuntera wspominał o 8 (w pierwszym sezonie było ich 10), ale ta informacja nie została jeszcze potwierdzona. Fani z pewnością trzymają kciuki, aby John E. Douglas jednak nie miał racji. Któż chciałby dostać dwa odcinki mniej? Niedługo z pewnością pojawią się oficjalne wiadomości oraz zwiastun. Zapowiedź Mindhuntera udowadnia, że trafiło nam się naprawdę gorące (nie tylko ze względu na pogodę) lato.