2

Miejsce.info – zrób swoją mapę

Miejsce.info to strona dzięki której możesz stworzyć mapę dojazdu / dojścia do ciekawych miejsc w twojej okolicy lub w całej Polsce. Strona korzysta z API google maps – dzięki czemu mamy dość dokładne mapy naszego kraju (oczywiście są mapy dokładniejsze ale uważam iż na użytek strony takiej jak miejsce.info mapy google zupełnie wystarczą). Dla mnie […]

Miejsce.info to strona dzięki której możesz stworzyć mapę dojazdu / dojścia do ciekawych miejsc w twojej okolicy lub w całej Polsce. Strona korzysta z API google maps – dzięki czemu mamy dość dokładne mapy naszego kraju (oczywiście są mapy dokładniejsze ale uważam iż na użytek strony takiej jak miejsce.info mapy google zupełnie wystarczą).

Dla mnie strona ta jest przykładem na to jak w bardzo prosty sposób można zrobić ciekawe miejsce w polskim Internecie. Każdy który kiedyś robił imprezę i przygotowywał mapę dojazdu wie ile jest z tym zabawy, teraz możemy stworzyć taką mapę w Internecie i przesłać informacje o tym jak gdzieś dojechać do znajomych.

Web 2.0 pełną gębą ? – i tak i nie, o ile serwis i jego wartość tworzona jest przez użytkowników (i to na pewno element Web 2.0) o tyle już gorzej jest z tworzeniem „community” – czyli społeczności wokół serwisu.

Trudno napisać coś więcej o tym serwisie ponieważ jego funkcjonalność jest zawężona jak na razie jedynie do tworzenia i publikowania map – moim zdaniem nie jest to jednak wada. Jest bardzo dużo serwisów w Internecie które chcą robić wszystko na raz , a niestety bardzo często im to nie wychodzi.

Reasumując – bardzo ciekawy pomysł, potrzebny w polskim Internecie. Mam nadziej iż będzie on rozwijać skrzydła. Powodzenia.