1

Miejsca.net – kolejny serwis na bazie google map.

Google map staje się coraz częściej wykorzystywanym elementem w polskich portalach web 2.0. Mamy już miejsce miejsce.info , a teraz powstał nowy serwis miejsca.net. Miejsca.net jeśli chodzi o założenia nie rożni się chyba niczym od miejsce.info. Różnice natomiast na plus są widoczne w samej nawigacji. Miejsca.net wydaje mi się serwisem nieco bardziej poukładanym jeśli chodzi […]

Google map staje się coraz częściej wykorzystywanym elementem w polskich portalach web 2.0. Mamy już miejsce miejsce.info , a teraz powstał nowy serwis miejsca.net.

Miejsca.net jeśli chodzi o założenia nie rożni się chyba niczym od miejsce.info. Różnice natomiast na plus są widoczne w samej nawigacji. Miejsca.net wydaje mi się serwisem nieco bardziej poukładanym jeśli chodzi o dostępne funkcjonalności. Wydaje się również iż miejsca które są przedstawione na mapach są dokładniej opisane wraz z takimi dodatkami jak zdjęcia czy filmy.

To czego brakuje mi w tym serwisie to jasna informacja jak się nim posługiwać i do czego on służy (chodzi mi o informacje na pierwszej stronie a nie w pliku pomocy). Wiele osób nie posługuję się tego typu narzędziami i może być dla nich nieco trudne zidentyfikowanie do czego jest ten serwis i jak się nim posługiwać.

Autorom serwisu życzę powodzenia i lokalizacji wielu nowych miejsc.

**Akutalizacja**

Właśnie została dokonana zmiana w serwisie miejsca.net – jego funkcjonalności zostały opisane i zwizualizowane na pierwszej stronie (czyżby autorzy przeczytali moją krótką notkę?). Teraz już nikt nie będzie miał wątpliwości do czego służy serwis.