Windows

Miejmy nadzieję, że to właśnie jest Lumia 1030

Jakub Szczęsny
Miejmy nadzieję, że to właśnie jest Lumia 1030
16

Na tę chwilę Microsoft ma uzupełnione wszystkie "standardowe" serie telefonów. Zostały tylko te "powyżej tysiąca", a zatem jeden fotograficzny smartfon oraz dwa phablety. Wygląda na to, że prace nad nowym telefonem od Microsoftu już trwają - zdjęcia pochodzące z fabryki w Chinach jednoznacznie wskaz...

Na tę chwilę Microsoft ma uzupełnione wszystkie "standardowe" serie telefonów. Zostały tylko te "powyżej tysiąca", a zatem jeden fotograficzny smartfon oraz dwa phablety. Wygląda na to, że prace nad nowym telefonem od Microsoftu już trwają - zdjęcia pochodzące z fabryki w Chinach jednoznacznie wskazują na to, że pojawiły się już egzemplarze testowe wyświetlaczy dla 5-calowego smartfona z Windows Phone.

Jak wskazałem powyżej, prawdopodobnie jest to zaczątek produkcji wyczekiwanej przez rynek Lumii 1030. Istnieje niewielka szansa na to, że ów wyświetlacz nie trafi do żadnego urządzenia Microsoftu - znajdzie natomiast miejsce w smartfonie innego producencta. Tak wczesna faza produkcji smartfona jednak dziwnie przekonuje mnie, że raczej mamy do czynienia z wyświetlaczem wyczekiwanej, fotograficznej Lumii 1030.

Spekulacje na temat Lumii 1030 trwają - mówi się, że przejmie ona nieco funkcji z anulowanego projektu "McLaren" - telefonu obsługującego gesty 3D wykonywane nad telefonem. Do dzisiaj nie wiadomo, dlaczego Microsoft porzucił to urządzenie. Być może chciał zrobić miejsce dla Lumii 830 i HTC One M8 for Windows? To bardzo prawdopodobne.

Jednego możemy być jak na razie pewni - w najbliższym czasie Microsoft nie zaprezentuje żadnego nowego telefonu. Najprawdopodobniej okres kolejnych premier przypadnie na wiosnę przyszłego roku, kiedy to na rynku zadebiutuje Windows 10. Wraz z nim lub tuż po nim świat ujrzy Windows 10 dla urządzeń mobilnych, który jak twierdzi sam Microsoft, znajdzie się w każdym dotychczasowym urządzeniu z Windows Phone 8. Niewykluczone, że Lumia 1030 będzie jednym z pierwszych urządzeń mobilnych Microsoftu opartych na nowej wersji systemu mobilnego.

Grafika: 1, 2

Źródło: Windows Central

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu