3

Microsoft potwierdza swoją obecność na MWC 2015 – co pokaże?

W poprzednim roku, Microsoft nie pokazał niczego nowego oprócz rozszerzonej listy nowych partnerów. Nokia natomiast, jeszcze jako samodzielny twór zaprezentowała aż 5 nowych urządzeń – Nokię 220, Ashę 230 oraz 3 telefony z serii X, na które Microsoft raczej nie patrzył przychylnym okiem z bardzo prostego względu – nie były to urządzenia z Windows Phone […]

W poprzednim roku, Microsoft nie pokazał niczego nowego oprócz rozszerzonej listy nowych partnerów. Nokia natomiast, jeszcze jako samodzielny twór zaprezentowała aż 5 nowych urządzeń – Nokię 220, Ashę 230 oraz 3 telefony z serii X, na które Microsoft raczej nie patrzył przychylnym okiem z bardzo prostego względu – nie były to urządzenia z Windows Phone na pokładzie, lecz wyposazone w system Google.

Tym razem Microsoft, mający już w szeregach dział mobilny powinien z impetem wejść do Barcelony i pokazać nowego flagowca. I tak zapewne się stanie – doniesienia o właśnie produkowanym nowym urządzeniu z Windows Phone wydają się układać w jedną całość. Zgodnie z tym, co Microsoft zdążył już zaprezentować na rynku, możemy zgadywać, iż do czynienia będziemy mieć z nową generacją fotograficznego telefonu, kontynuującego tradycję Nokii 808 Pureview oraz Lumii 1020. Ten telefon jest wyczekiwany od dawna i właściwie to tylko jego brakuje wśród urządzeń zasilających nową generację urządzeń Lumia.

lumia-1330

Dużo mówi się także o opcjonalnych następcach dwóch linii phabletów z Windows Phone. Lumia 1320 nie jest jeszcze starym telefonem, została zaprezentowana u schyłku poprzedniej generacji, podobnie jak i Lumia 1520. O ile ten drugi telefon podzespołami dorównuje najważniejszemu obecnie flagowcowi z Windows Phone – Lumii 930, tak już 1320 mogłaby otrzymać „coś więcej”. Ale co? Największą bolączką pierwszej generacji taniego phabletu jest fakt, iż aparat zainstalowany w telefonie nadaje się do zrobienia ujęcia „od biedy”. Nie daj Bóg, żeby robić zdjęcia w słabym świetle – takie ujęcie właściwie nie nadaje się do niczego.

Spekuluje się także na temat tego, czy owa data nie będzie też graniczną dla pojawienia się Windows 10 dla telefonów w wersji deweloperskiej. Jestem przekonany, że ta może się pojawić jeszcze nieco wcześniej. Jeżeli tak się nie stanie, być może okazja w postaci MWC zostanie wykorzystana przez Microsoft jako pole do popisu postepami w kwestii platformy mobilnej.

Grafika: 1, 2

Źródło: Microsoft News