17

Microsoft Band podejście drugie – nowa generacja opaski w drodze

Pierwsza generacja opaski Microsoftu jest nieco podobna do tego, co zrobił na rynku Apple. Mimo, iż obydwa urządzenia dzieli ogromna przepaść (głównie pod kątem wizerunku obu firm), jedna rzecz w nich jest wspólna. I Band i Watch to eksperymenty, produkty wydające się być nieukończonymi. I o ile Watch jeszcze przed oficjalną premierą okazał się być […]

Pierwsza generacja opaski Microsoftu jest nieco podobna do tego, co zrobił na rynku Apple. Mimo, iż obydwa urządzenia dzieli ogromna przepaść (głównie pod kątem wizerunku obu firm), jedna rzecz w nich jest wspólna. I Band i Watch to eksperymenty, produkty wydające się być nieukończonymi. I o ile Watch jeszcze przed oficjalną premierą okazał się być hitem, tak Microsoft w kwestii technologii ubieralnych ma jeszcze bardzo dużo do udowodnienia.

Opaska, oprócz swoich typowych funkcji – pomiaru tętna, czasu treningów oraz innych ważnych parametrów w kontekście tego typu urządzeń, świetnie dogaduje się z usługą zdrowotną Microsoftu – Health. W wypadku Banda jest to niesamowicie ważna wartość dodana i niewątpliwa zaleta urządzenia. Poza wysoką jakością usług powiązanych z opaską, Band nie wyróżnia się jednak niczym szczególnym. Po pierwsze, ekran urządzenia rysuje się niesamowicie łatwo, co może w znaczący sposób irytować użytkowników, a ponadto urządzenie na jednym cyklu ładowania działa nadspodziewanie krótko jak na opaskę – niecałe dwie doby. Ponadto, wielu użytkowników zgłaszało problemy z dokładnością czujników nawet po dobraniu opaski w odpowiednim rozmiarze. Odczyty urządzenia były albo nieprecyzyjne albo niekompletne.

Microsoft_Band_Hero_2-2040.0

Okazuje się, że nowa generacja opaski może ukazać się dużo wcześniej, niż się spodziewamy. Myślałem niedawno o tym, czy Microsoft w dalszym ciągu myśli o rozwijaniu swojego portfolio w kierunku wearables. Zaanonsowanie Windows 10 IoT wskazywało na to, że kolejny Band pojawi się na rynku i wygląda na to, że się nie myliłem. Według doniesień z WinFuture.de, Microsoft prowadzi bardzo zaawansowane już prace nad kolejną wersją tego urządzenia i możemy je zobaczyć być może już podczas premiery Windows 10 dla pecetów.

Gigant, nauczony doświadczeniem po raz kolejny ma zamiar posłuchać użytkowników i zaoferować im sprzęt taki, jakiego by sobie życzyli. Microsoft wraz z pierwszym Bandem zebrał mnóstwo cennych wskazówek od użytkowników i zamierza wdrożyć je do nowej generacji opaski tak, by kolejne urządzenie wearable można było uznać już za dużo kompletniejsze od poprzednika.

Mówi się także o tym, że Microsoft postawi również na partnerów w dziedzinie technologii ubieralnych, a to może oznaczać, że zobaczymy zegarki oraz opaski wyposażone w specjalnie przygotowaną do tego wersję systemu Windows 10 IoT. Cokolwiek nie stanie się tego lata – jak wspomniałem wyżej, Microsoft ma wiele do udowodnienia.

Grafika: 1, 2

Źródło: WinFuture / Windows Central