YouTube nowości
18

Subskrybujesz dużo kanałów na YouTube? Skorzystaj z tego menadżera subskrypcji

Menadżer subskrypcji YouTube, rozszerzenie dostępne na Google Chrome i Firefoksa, które ma pomóc miłośnikom YouTube w zarządzaniu ulubionymi kanałami. W czym pomoże? I czy warto z niego skorzystać? Sprawdziliśmy!

Grupowanie subskrypcji, nowe rozszerzenie YouTuba

Po zainstalowaniu rozszerzenia w menu na naszym koncie YouTube po lewej stronie pojawi się nowa pozycja do grupowania subskrypcji. Możemy dodać nieograniczną liczbę kategorii, mogą to być technologie, muzyka, gry czy trailery i do nich przyporządkowywać konkretne kanały z listy naszych dotychczasowych subskrypcji.

grupowanie subskrypcji na YouTube

W tym celu wystarczy kliknąć w nową ikonę, która pojawia się obok przycisku subskrypcji, tutaj możemy wskazać konkretną grupę subskrypcji i dodać tym samym oglądany kanał do odpowiedniej kategorii. Wszystkie kategorie możemy przeglądać z osobna, przy czym wyświetlanie każdej z nich można przefiltrować według alfabetu, nowych aktywności na kanałach czy liczby subskrybentów.

kategorie subskrybcji YouTube

Każdą kategorię można przeglądać w osobnym oknie i z tego poziomu uruchomić odtwarzanie wszystkich pozycji lub tylko poszczególnych ostatnio dodanych filmów do zasubskrybowanych kanałów.

nowa funkcjonalność YouTuba

Dodatkowo w zakładce Subskrypcje pojawia się nowy panel, gdzie możemy zaznaczyć, które nowości z jakich kategorii mają się wyświetlać, w ten sposób łatwiej będzie zapoznać się z wybranymi grupami kanałów, które zasubskrybowaliśmy bez zbytniego bałaganu i pomieszania różnych typów filmów.

Całość działa sprawnie i zgodnie z przeznaczeniem, podczas testów natrafiłem tylko na jeden problem, podczas wyświetlania filmu w dużym oknie wchodząc w menu w wybraną kategorię subskrypcji wyświetla się tylko część nakładki z listą filmów w danej kategorii. Wtedy konieczny jest powrót do strony głównej lub odpalenie jej w nowej zakładce przeglądarki, by móc wybrać inne pozycje z listy.

Rozszerzenie do pobrania na Google Chrome.
Wtyczka do pobrania na Firefoksa.