Moje przemyślenia

Manubia.pl czyli lle zarabiają sprzedawcy na Allegro w okresie świątecznym?

Grzegorz Marczak
26

Manubia.pl to ciekawy projekt dla wszystkich tych, którzy są sprzedawcami na Allegro czy też osób dopiero zaczynających z e-commerce. Wprawdzie kojarzę, że w przeszłości widziałem już podobne serwisy to jednak trudno mi teraz wymienić ich nazwę. Manubia, którą właśnie testuję jest narzędziem poka...

Manubia.pl to ciekawy projekt dla wszystkich tych, którzy są sprzedawcami na Allegro czy też osób dopiero zaczynających z e-commerce. Wprawdzie kojarzę, że w przeszłości widziałem już podobne serwisy to jednak trudno mi teraz wymienić ich nazwę.

Manubia, którą właśnie testuję jest narzędziem pokazującym nam dość dokładne informacje na temat wybranych sprzedawców na Allegro. W narzędziu raportowane są takie rzeczy jak sprzedaż według godziny, tygodnia, dnia, po kategoriach, aukcjach i wyrażeniach użytych w aukcjach. Brzmi niewinnie. Natomiast cała zabawa zaczyna się w momencie kiedy zobaczymy zestaw informacji o wybranym sprzedawcy.

Ponieważ dane są jawne (są dostępne dla każdego) dlatego myślę, że sklep / użytkownik allegro _4console_ nie pogniewa się jeśli posłużę się jego przykładem. Otóż _4console_ to jak sama nazwa wskazuje sprzedawca gier i konsol :) Zobaczmy więc jakie osiąga obroty w gorącym przed świątecznym okresie:

Wynik jest całkiem ładny bo ponad 151 tysięcy obrotu w 6 dniChcemy wiedzieć co tak dobrze się sprzedaje? Proszę bardzoPodglądanie biznesu innych jest naprawdę czymś ciekawym nawet dla osób, które tak jak ja nie są sprzedawcami czy też nie interesują się na co dzień e-commerce. Do tego Manubia jest dobrze wykonanym serwisem i praktycznie bez obsługowym. Na początku musimy wskazać sprzedawców których chcemy obserwować i poczekać aż system zbierze dane. Później pozostaje nam przeglądanie raportów, filtrowanie wyników itp.

Inna sprawa, że Manubia to może być świetne narzędzie dla urzędu skarbowego - mają obroty wszystkich których chcą podglądać jak na dłoni i to bez proszenia Allegro o dostęp. Potem zostaje tylko sprawdzenie zeznania podatkowego.

Jest jednak pewne ale, jeśli chodzi o cały projekt. Manubia jest całkowicie płatnym narzędziem i jak na realia internetowe wcale nie takim tanim - najniższy pakiet, który umożliwia podgląd do 3 sprzedawców kosztuje ok 60 złoty miesięcznie co daje nam ponad 700 PLN rocznie. Nie jest to mało jak na najtańszą wersję.

Z drugiej strony można powiedzieć, że wiedza to rzecz bezcenna a szczególnie wiedza o tym co i jak się sprzedaje u bezpośredniej konkurencji.

W każdym razie mam dla was na święta niespodziankę w postaci 30 kodów do kont silver - dostęp na podstawie tych kodów będzie działał przez 14 dni. Chętnych do przetestowania zapraszam na mail grzegorz.marczak (małpa) gmail.com.

Ps. Swoją drogą ciekawe czy sprzedawcy będą protestować przeciwko takiej formie podglądu ich biznesu - teoretycznie nie mają argumentów bo przecież raporty budowane są w oparciu o dane publicznie dostępne. W praktyce jednak zebranie ich do kupy tworzy zupełnie inny wagowo zestaw informacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu