119

Mailbird 2.0 nadlatuje – desktopowy klient poczty w zupełnie nowej wersji

Początkowy szał po wypuszczeniu nowej poczty Google Inbox zdaje się, że już minął. Nadal jest na zaproszenia, ale chętnych już brakuje pod naszymi wpisami, gdzie je rozdawaliśmy. To dobra okazja, by zaprezentować Wam nową wersję desktopowego klienta poczty, jakim jest Mailbird. Pisałem Wam o nim grubo ponad rok temu. Od tego czasu sporo się zmieniło, […]

Początkowy szał po wypuszczeniu nowej poczty Google Inbox zdaje się, że już minął. Nadal jest na zaproszenia, ale chętnych już brakuje pod naszymi wpisami, gdzie je rozdawaliśmy. To dobra okazja, by zaprezentować Wam nową wersję desktopowego klienta poczty, jakim jest Mailbird.

Pisałem Wam o nim grubo ponad rok temu. Od tego czasu sporo się zmieniło, w międzyczasie pojawiła się opcja usunięcia stopki z linkiem do programu, dodawanie wielu kont z osobnymi sygnaturami i co najważniejsze wprowadzenie obsługi nie tylko Gmaila, ale i Outlooka, iCloud, Yahoo czy dowolnej poczty z obsługą IMAP.

123

1235

65433

Nowa wersja 2.0, do której dostałem wcześniejszy dostęp, a która będzie dostępna dla wszystkich przed końcem roku, to przede wszystkim zmiana wyglądu samej poczty jak i jej ustawień. Sam proces zakładania konta nie uległ zmianie, podobnie jak w obecnej formie, wystarczy wprowadzić adres i hasło, po czym program sam skonfiguruje nam dostęp do poczty.

nowymailbird

nowymailbird2

Zrezygnowano za to z tradycyjnego obramowania programu, zgodnie z obecnym trendem flat design, a menu ustawień przeniesiono do bocznego panelu jako lista rozwijana.

mailbird3

Tak wiec aktualny układ pozostanie bez zmian, po lewej boczny panel z dostępem do folderów poczty, środek dla listy wiadomości, a prawa strona, to podgląd wiadomości. Menu dostępu do szybkich akcji, typu nowa wiadomość, usuń, odpowiedz, prześlij czy zapisz załączniki, dodatkowo wyświetlać się będzie w górnej części danej skrzynki czy folderu, z którego akurat korzystamy.

mailbird45

mmailbird5

mailbird6

mailbird67

mailbirf8

mailbird9

Menu ustawień nie jest jeszcze do końca spolszczone, ale zostało całkowicie przebudowane z wygodnym dostępem do poszczególnych opcji. Nie brakuje tu chyba żadnej z opcji, które znajdziecie w Thunderbird czy innym desktopowym kliencie, do tego jest przejrzyście i ładnie opakowane.

nowawiadomosci

nowawiadomoscinbox

Zupełnie zmieniło się również okno nowej wiadomości, nie sposób nie zauważyć tutaj mocnej inspiracji Google Inbox, gdzie wygląda to prawie identycznie. Gdyby nie otoczka wizualna, nie odróżniłbym ich od siebie. Całość działa szybko bez żadnych zacinek. W mojej ocenie szykuje się naprawdę ciekawa propozycja dla osób, które na co dzień korzystają z innych klientów poczty, jak i powinna skusić do powrotu do tego rozwiązania tych, którzy już na dobre przenieśli się do przeglądarki i korzystają wyłącznie z webowej wersji poczty.

Na dziś możecie za darmo wypróbować aktualną wersję (można dodać do 3 kont email), wersja 2.0 pojawi się jeszcze przed końcem tego roku.