13

Macbook z modemem 3G istnieje?

Bardzo dużo smartfonów oferuje obecnie udostępnianie internetu dla naszego komputera, ale nie ukrywam jednak, że należę do grupy stawiającej ponad to dedykowane modemy 3G wbudowane w laptopach. A w zasadzie chciałbym stawiać, ale Apple żadnego modelu z taką funkcją jeszcze nie wypuścił. Albo tak nam się tylko wydaje – na eBayu możemy znaleźć tajemniczą aukcję […]

Bardzo dużo smartfonów oferuje obecnie udostępnianie internetu dla naszego komputera, ale nie ukrywam jednak, że należę do grupy stawiającej ponad to dedykowane modemy 3G wbudowane w laptopach. A w zasadzie chciałbym stawiać, ale Apple żadnego modelu z taką funkcją jeszcze nie wypuścił.

Albo tak nam się tylko wydaje – na eBayu możemy znaleźć tajemniczą aukcję z Macbookiem Pro wyposażonym w antenę i slot na kartę SIM… Ki diabeł?

Sprzedawca opisuje, że zdobył ten egzemplarz kupując go z ogłoszenia na Craiglist od byłego inżyniera Apple. Ten jednak nic na temat tajemniczego elementu MCP nie wiedział. Poza tym jest to bowiem taki sam model, jak te wydane w 2007 roku. Sprzedawca kupił go wcześniej jako urządzenie niesprawne, ale w międzyczasie je naprawił i doprowadził do stanu używalności.

Jobs powiedział kiedyś, że nie chcą wkładać 3G do swoich laptopów, ponieważ zajęłoby to zbyt wiele miejsca i wiązało później konsumentów z operatorami komórkowymi. Zaznaczył jednak, że nad tym pracowali. I jak widać – efekt tych prac można nabyć teraz na własność.

Aha – tylko w razie czego nie licytujcie, jeśli chcecie wsadzić do tego MBP swoją kartę SIM – tego nie udało się doprowadzić do funkcjonowania. Chyba, że wiecie co robicie i zdecydowanie pożądacie jedynego na świecie Macbooka z działającym 3G. Wtedy powodzenia życzę. Do końca aukcji zostały 3 dni, a obecna cena to już ponad 11 tysięcy dolarów.

PS Sprzedawca zaznacza, że nie wysyła poza USA. Ale przypuszczalnie odpowiednia cena i do tego go nakłoni.