18

Lokalizator telefonów z Androidem z nową funkcją zdalnej blokady ekranu

Udostępniona przez Google na początku sierpnia usługa Android Device Manager doczekała się właśnie niezwykle przydatnej funkcji w przypadku kradzieży telefonu, jaką jest zdalna blokada telefonu. Wcześniej mogliśmy zadzwonić na zagubiony telefon, co ułatwiało jego odnalezienie na przykład, gdy zapodział się gdzieś w domu oraz wymazać dane, jeśli wiemy, że został nam skradziony. W komentarzach sugerowaliście, […]

Udostępniona przez Google na początku sierpnia usługa Android Device Manager doczekała się właśnie niezwykle przydatnej funkcji w przypadku kradzieży telefonu, jaką jest zdalna blokada telefonu.

Wcześniej mogliśmy zadzwonić na zagubiony telefon, co ułatwiało jego odnalezienie na przykład, gdy zapodział się gdzieś w domu oraz wymazać dane, jeśli wiemy, że został nam skradziony. W komentarzach sugerowaliście, że co bardziej ogarnięty złodziej z łatwością pozbędzie się tego balastu i wyłączy go w ustawieniach. Teraz zadanie to będzie miał znacznie utrudnione.

sddd

Nawet, jeśli nie mieliśmy wcześniej ustawionej żadnej blokady ekranu ADM zdalnie włączy taką blokadę z wygenerowanym przez nas hasłem na stronie. W tym momencie jedyną opcją ominięcia tego zabezpieczenia, oczywiście jeśli będziemy mogli odpowiednio szybko zareagować i włączyć tę blokadę, będzie wyłączenie telefonu, uruchomienie w trybie recovery i full wipe, jeżeli jest zrootowany oraz opcja „hard reset” – przywrócenie ustawień fabrycznych przyciskami na wyłączonym telefonie. Chyba, że pominąłem jeszcze coś. Dajcie znać w komentarzach.

via Lifehacker/źródło Android Police.