Ciekawe strony

Livefyre - Komentarze w czasie rzeczywistym. W oczekiwaniu na finalną wersję Disqus 2012

Grzegorz Ułan
Livefyre - Komentarze w czasie rzeczywistym. W oczekiwaniu na finalną wersję Disqus 2012
13

Jak już wiemy, główną zmianą w nadchodzącej wersji systemu komentarzy Disqus będzie możliwość śledzenia komentarzy w czasie rzeczywistym. Na tę chwilę można testować nowego Disqusa po wysłaniu zgłoszenia. Nasze testy wykazały kilka błędów w udostępnionej u nas wersji. Między innymi możliwość edycj...


Jak już wiemy, główną zmianą w nadchodzącej wersji systemu komentarzy Disqus będzie możliwość śledzenia komentarzy w czasie rzeczywistym. Na tę chwilę można testować nowego Disqusa po wysłaniu zgłoszenia. Nasze testy wykazały kilka błędów w udostępnionej u nas wersji. Między innymi możliwość edycji nie swoich komentarzy. Wprawdzie bez opcji ich zapisu, ale to i tak poważny błąd.

Postanowiłem, przy tej okazji, przyjrzeć się bliżej innemu systemowi komentarzy dla WordPressa w wykonaniu Livefyre, gdzie również udostępniona jest opcja komentowania w czasie rzeczywistym, bez odświeżania strony.

Zacznijmy od instalacji.

Sama instalacja, łącznie z importem komentarzy (około 100 na testowanej stronie), zajęła mniej więcej tyle co aktualizacja WordPressa.


http://youtu.be/hYvccuUsSyc

Po autoryzacji swojego serwisu na stronie Livefyre w zasadzie miałem już gotowy nowy system komentarzy wraz z istniejącymi już wcześniej.

Podobnie jak w przypadku Disqusa mamy tu integrację z istniejącą zakładką komentarzy w panelu administracyjnym. Oczywiście jest też opcja skorzystania z zewnętrznego, bardziej zaawansowanego panelu administracyjnego.

Komentarze pojawiają się natychmiast w strumieniu. Praktycznie bez odświeżania możemy śledzić całą rozmowę, wszystkie opublikowane posty odświeżają się w tle i aktualizują swój czas ukazania się pod wpisem.

Pod komentarzami każdy z użytkowników ma możliwość udostępnienia go na zewnątrz oraz nadania mu flagi dla moderatorów. Zalogowani moderatorzy widzą dodatkowe opcje, takie jak usunięcie komentarza oraz zbanowanie użytkownika.

Najbardziej podoba mi się system powiadomień. Przede wszystkim prostota i możliwości jego konfiguracji. Do tej pory nie udało mi się ustawić Disqusa, by powiadamiał mnie o komentarzach w wybranych wpisach. Teraz mam tak, że albo przychodzą mi na email powiadomienia o komentarzach we wszystkich wpisach albo w ogóle. Być może to wina skomplikowanego dostępu do zaawansowanych ustawień, przez które nie miałem czasu i ochoty przebrnąć do tej pory. Tutaj udało mi się to bez żadnych problemów i większych poszukiwań. Dodatkowo możemy wybrać natychmiastowe powiadomienia lub godzinne podsumowania.

Mamy też możliwość włączenia integracji z Facebookiem i Twitterem. Po podaniu naszej strony firmowej komentarze z naszego fanpage oraz reakcje na dany post na Twitterze będą wyświetlać się również pod istniejącymi komentarzami dla danego wpisu na stronie.

Podsumowując, Livefyre to znakomita alternatywa zarówno dla wbudowanego w WordPressa systemu komentarzy jak i Disqusa, który wydaje mi się na chwilę obecną przeładowany opcjami przez co charakteryzuje się utrudnioną konfiguracją, zwłaszcza dla mniej zaawansowanych użytkowników. Można powiedzieć, że Livefyre to taki kompromis pomiędzy tymi dwoma systemami. Polecam go więc wszystkim właścicielom blogów czy serwisów, głównie opartych na WordPressie, którzy nadal korzystają z domyślnego systemu komentarzy, a z różnych względów nie przekonała ich jeszcze propozycja i wizja Disqusa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

disqus