9

Live Mesh – rewolucja od Microsoftu?

Microsoft starta się rozwiązać problem ówczesnego wieku, czyli mnogość informacji, formatów, oraz mnogości urządzeń z których na co dzień korzystamy. Zapewne nie raz spotkaliśmy się z sytuacją, kiedy brakowało nam danych które akurat mamy zapisane w telefonie komórkowym czy w laptopie będąc na przykład poza domem. Live Mesh ma rozwiązać ten problem poprzez zbudowanie jednej […]

Microsoft starta się rozwiązać problem ówczesnego wieku, czyli mnogość informacji, formatów, oraz mnogości urządzeń z których na co dzień korzystamy.

Zapewne nie raz spotkaliśmy się z sytuacją, kiedy brakowało nam danych które akurat mamy zapisane w telefonie komórkowym czy w laptopie będąc na przykład poza domem.

Live Mesh ma rozwiązać ten problem poprzez zbudowanie jednej platformy, dzięki której wszystkie nasze urządzenia będą mogły wymieniać się informacjami, informacje te będziemy mogli synchronizować z jeszcze innymi urządzeniami oraz będziemy mogli udostępniać je innym osobom (w pakiecie dostajemy 5GB przestrzeni w Live Mesh) itp.Live Mesh pozwoli nam także zdalnie zarządzać wszystkimi naszymi urządzeniami (Remote Desktop) a informacje na nich przechowywane będą w każdej chwili dla nas dostępne niezależnie od tego gdzie będziemy (zakładając, że jest tam internet) i jakie urządzenie będziemy mieli akurat przy sobie.

Trzeba przyznać, że wizja roztaczana przez Microsoft na temat nowego produktu jest przekonująca.

W chwili obecnej moje zdjęcia z telefonu czy aparatu trafiają na dysk twardy mojego komputera domowego, potem niektóre lądują na flickr, za to Iphone swoją muzykę i zdjęcia synchronizuje z itunes, MP3 z ipoda dostępne są na moim laptopie na którym mam też dokumenty niedostępne na moim domowy komputerze (nie wspomnę już o przenośnych dyskach oraz o dostępie zdalnym który dla każdego urządzenia jest inny – jeśli w ogóle jest).

Często też wychodząc z domu mam tylko jedno urządzenie przy sobie i zapominam wcześniej przegrać na nie potrzebne dane – jednym słowem Live Mesh może rozwiązać moje problemy i pomóc mi w zarządzaniu informacją i sprzętem


Desktopowa aplikacja do Live Mesh

Oczywiście można starać się zorganizować sobie tak pracę i wymianę plików aby wszystko mieć zawsze „pod ręką” wymaga to jednak dużej samodyscypliny której niestety nie posiadam.

Zdaję sobie sprawę, że Microsoft zawsze lepiej wypadał w opowiadaniach na temat tego co potrafią jego produkty niż w samej realizacji ale idea Live Mesh mnie akurat przekonuję i jestem w stanie dać szansę temu produktowi.

Obecnie Mesh będzie testowany przez 10 tysięczną grupę mieszkańców US którzy posiadają komputery z systemem operacyjnym windows (później ma być dostępna wersja również na inne system operacyjne).

Ps. Pierwsze testy pokazują, że produkt nie jest jeszcze do końca gotowy jeśli chodzi o wydajność oraz interfejs użytkownika.

Więcej o Live Mesh można przeczytać w Dzienniku internautów, na Webware, GigaOM i wielu innych miejscach (piszą o tym praktycznie wszyscy).