Microsoft uruchamia kolejne serwisy społecznościowe (no powiedzmy), tym razem stworzył serwis w którym możemy tworzyć listy z różnymi rzeczami, sprawami do załatwienia, odnośnikami itp. Nie jest to nic nowego ponieważ w internecie istnieją już tego typu serwisy jak chociażby listible.com. Microsoft proponuje aby jego nowy serwis wykorzystywać do jakichkolwiek celów chcemy. Możemy tworzyć listy publiczne […]


Microsoft uruchamia kolejne serwisy społecznościowe (no powiedzmy), tym razem stworzył serwis w którym możemy tworzyć listy z różnymi rzeczami, sprawami do załatwienia, odnośnikami itp.

Nie jest to nic nowego ponieważ w internecie istnieją już tego typu serwisy jak chociażby listible.com.

Microsoft proponuje aby jego nowy serwis wykorzystywać do jakichkolwiek celów chcemy. Możemy tworzyć listy publiczne gdzie każdy może edytować naszą listę, oraz listy prywatne które dostępne są tylko dla nas. Oprócz możliwości tworzenia list mamy również namiastki funkcjonalności związanych z społecznością czyli możliwość dodawania „znajomych” oraz śledzenia stworzonych przez nich wpisów.

W chwili obecnej serwis jest umieszczony w Microsoft Live Labs ale prawdopodobnie jeśli tylko pomysł zostanie przetestowany to stanie się on częścią Windows Live Spaces rozbudowując w ten sposób swoje serwisy o nowe funkcjonalności.

Microsoft przypuścił zdecydowany atak na internet – ostatnio uruchomił również popfly.com (w wersji beta) czyli miejsce gdzie możemy w łatwy sposób tworzyć aplikacje (mashupy) bazujące na innych serwisach społecznościowych. To co odróżnia serwis Microsoftu od konkurencji to zapewne trójwymiarowe środowisko oraz bardzo łatwe tworzenie nowych aplikacji z wykorzystanie techniki drag and drop.