13

Pierwszy odtwarzacz UHD Blu-Ray z Dolby Vision od LG. Studia obiecują wsparcie

Na takie wieści czekali wszyscy maniacy jakości. Dolby Vision, drugi ze standardów technologii HDR, nie był do tej pory dostępny w innej niż strumieniowanej formie. Już niedługo jednak na rynku pojawi się odtwarzacz LG UP970 obsługujący ten format na dyskach Ultra HD Blu-Ray.

Samo zaprezentowanie odtwarzacza nie byłoby tak interesującym wydarzeniem, gdyby nie niemal jednoczesne ujawnienie informacji przez Dolby. W oficjalnym komunikacie czytamy bowiem, że studia Warner Bros. Home Entertainment., Universal Pictures Home Entertainment oraz Lionsgate planują przygotowanie pierwszych wydań filmów na 4K UHD Blu-Ray ze wsparciem dla Dolby Vision. Do tej pory filmy w Dolby Vision dostępne były za pośrednictwem Netfliksa oraz Vudu. Z urządzeń wspierających standard warto wymienić Chromecasta Ultra.

W kontekście terminu premiery  filmów na nośnikach fizycznych nie została podana żadna data. Niestety, nie poznaliśmy także choćby jednego tytułu, który będzie w takiej wersji dostępny. Na otarcie łez możemy być pewni, że LG nie zrezygnuje ze wspierania Dolby Vision – technologii HDR, która obsługiwana jest w wielu modelach telewizorów tego producenta. LG nie podzieliło się ceną odtwarzacza UP970, ale biorąc pod uwagę obecne już na rynku urządzenia, pasjonatom przyjdzie słono zapłacić za tę nowinkę.