24

Niezwykle kontrowersyjny dokument o Michaelu Jacksonie trafi na HBO Go

Debiut tego dokumentu ponownie wzbudził emocje, które fani Michaela Jacksona mieli nadzieje zostawić już dawno za sobą. “Leaving Neverland”, który wkrótce pojawi się na HBO Go, to wstrząsająca historia dwóch bliskich piosenkarzowi mężczyzn, którzy jako dzieci wielokrotnie gościli w rezydencji Jacksona i dzielili z nim nietypową relację.

Dokument opowiada historię ówcześnie dziesięcioletniego Jamesa „Jimmego” Safechucka i siedmioletniego Wade’a Robsona, którzy dopiero w dorosłym życiu – po założeniu rodzin i gdy sami stali się ojcami – zdecydowali się opowiedzieć przed kamerą o tym, co działo się za zamkniętymi drzwiami rezydencji Michaela Jacksona. Było to miejsce wyjątkowe, ponieważ gwiazda muzyki uczyniła swój dom prawdziwym rajem dla dzieci – na każdym kroku można było się natknąć na spełnione marzenia każdego kilkulatka.

Leaving Neverland – wstrząsający dokument o Michaelu Jacksonie

Rezydencja była pełna zabawek, kolejek górskich i egzotycznych zwierząt rezydencja, gdzie zawsze było pełno słodyczy i fast foodów – to właśnie w takich okolicznościach Jackson miał gościć swoje ofiary i ich rodziny. Spotkania zbliżały piosenkarza z dziećmi jednocześnie izolując je od rodziców – ta specjalna relacja pozwoliła mu tak bardzo się do nich zbliżyć i utwierdzić w przekonaniu, że ich tajemnica nigdy nie może wyjść na jaw. W latach 90., gdy pojawiły się pierwsze oskarżenia wycelowane w Jacksona, obydwaj bronili go w mediach, lecz momencie gdy zalożyli własne rodziny i stali się ojcami, ukrywana przez lata trauma sprawiła, że postanowili opowiedzieć przed kamerami o wszystkim, do czego dochodziło podczas spotkań.

Koprodukcja Channel 4 i HBO, będąca dziełem Dana Reeda (nominowanego do nagrody Emmy dokument HBO Three Days of Terror: The Charlie Hebdo Attacks), zadeiutowała na festiwalu Sundance w na początku roku, gdzie w trakcie około 4-godzinnego seansu nie zabrakło osób opuszczających salę przed napisami końcowymi. Leaving Neverland zadebiutuje w HBO Go w dwóch częściach już 8 marca. Emisja w HBO zaplanowana jest na kwiecień.