1

Ktoś pamięta jeszcze wyniki wyszukiwania z Twittera wyświetlane na żywo w Google? Można je dodać z powrotem

Usługa ta, wtedy dość popularna, wyszukiwania na żywo informacji w Google i korzystająca z zasobów Twittera, zamknięta została ponad rok temu. Pomijając samą popularność Twittera w Polsce, która nadal nie jest powalająca, jak to ma miejsce w innych krajach, informacje udostępnianie przez jego użytkowników nadal pozostają wśród najszybszych i najczęściej publikowanych. Osobiście sam korzystam ze […]

Usługa ta, wtedy dość popularna, wyszukiwania na żywo informacji w Google i korzystająca z zasobów Twittera, zamknięta została ponad rok temu. Pomijając samą popularność Twittera w Polsce, która nadal nie jest powalająca, jak to ma miejsce w innych krajach, informacje udostępnianie przez jego użytkowników nadal pozostają wśród najszybszych i najczęściej publikowanych.

Osobiście sam korzystam ze sporządzonej samemu listy użytkowników z branży technologicznej i przyznam, że więcej najnowszych newsów dociera do mnie właśnie tym kanałem, szybciej nawet niż przez czytnik RSS. Ostatnio trafiłem na interesujące rozszerzenie, przywracające moduł wyszukiwania z Twittera w wyszukiwarce Google – HashPlug – Add Twitter Search to Goo.

Co ciekawe, aplikacja ta nie wymaga od nas konta na Twitterze, więc nie musimy podawać żadnych danych. Rozszerzenie wyszukuje same interesujące nas hasła, pojawiające się na Twitterze i wyświetla je na żywo w module po prawej stronie, przy czym bierze pod uwagę, nie tylko same hashtagi z Twittera, ale także całe treści tweetów. Prawdę powiedziawszy wydaje mi się to nawet rozsądnym zagospodarowanie pustego miejsca po prawej stronie i wielu przypadkach bardzo pomocne w wyszukiwaniu najświeższych informacji w sieci.

Polecam, do pobrania z Chrome Web Store.