26

Kto zostanie Kevinem Rose Polskiego internetu?

Mój ulubiony Web Star Festival nie poprzestał na wyborach najlepszej strony roku (która oczywiście wcześniej zapłaciła za udział) i postanowił wybrać Człowieka Roku Polskiego Internetu 2007. Nominowani do tego jakże prestiżowego tytułu zostali tylko trzej panowie (naprawdę więcej nie ma godnych tego miana? – czy tylko oni się zgłosili?) a są to, Rafał Agnieszczak (fotka.pl), […]Mój ulubiony Web Star Festival nie poprzestał na wyborach najlepszej strony roku (która oczywiście wcześniej zapłaciła za udział) i postanowił wybrać Człowieka Roku Polskiego Internetu 2007. Nominowani do tego jakże prestiżowego tytułu zostali tylko trzej panowie (naprawdę więcej nie ma godnych tego miana? – czy tylko oni się zgłosili?) a są to, Rafał Agnieszczak (fotka.pl), Dominik Kaznowski (IAB, Agora), Maciej Popowicz (nasza-klasa.pl).

Abstrahując kompletnie od tego kim ma być człowiek roku oraz za co ta nagroda ma być przyznana, zastanówmy się przez chwilę jakie kandydaci mają szansę?

Rafał Agnieszczak Fotka i jeszcze raz Fotka – Rafał nie pozwala zapomnieć o swoim serwisie oraz o tym kto tak naprawdę w internecie zarabia pieniądze. Fotka to zdecydowany (jeszcze) lider jeśli chodzi o serwis społecznościowy w Polsce.

Dominik Kaznowski – od momentu kiedy przystąpił do WSF jego blog zmienił się nieco tak jak i jego styl pisania :) Dominiki nie występuje aż tak często jak Rafał na forach publiczny, natomiast fakt że wydał książkę „Nowy marketing w Internecie” oraz jest autorem raportów o polskim internecie (IAB) może być jego mocnym atutem.

Maciej Popowicz – tutaj można i trzeba powiedzieć tylko jedno Nasza-klasa.pl i wszystko jasne (nie umniejszając oczywiście innym zawodowym i prywatnym osiągnięciom Maćka)

Gdybym ja zasiadał w komisji wybierającej Człowieka Roku 2007 w Polskim Internecie bez wahania wybrał bym Maćka (przykro mi panowie :) ) – moim zdaniem nasza-klasa.pl jest fenomenem ostatnich dwóch lat polskiego internetu. Można narzekać na ten serwis, na jego wydajność i funkcjonalność (sam zresztą to robię), natomiast nie można podważyć faktu że jest to w tej chwili najbardziej dynamicznie rozwijający się serwis społecznościowy.

Oczywiście „szanowana komisja” może kierować się nieco innymi kryteriami – ale czy wtedy lista kandydatów była by taka krótka i znaleźli by się na niej ludzie o kompletnie rożnych dokonaniach jeśli chodzi o internet?

A kogo wy byście wybrali – zapraszam do głosowania:

[poll=13]