Seriale

Polska superprodukcja "Król" - pierwszy zwiastun serialu Canal+. Spodoba Wam się!

KK
Konrad Kozłowski
4

Długo wyczekiwany serial "Król" od CANAL+ na podstawie książki Szczepana Twardocha nareszcie doczekał się pierwszego zwiastunu!

Nowy polski serial Król od CANAL+ na podstawie książki Szczepana Twardocha

Ekranizacja "Króla" trafi na antenę CANAL+ Premium oraz do usługi CANAL+ online już tej jesieni. Serial liczyć będzie osiem odcinków i jest ekranizacją ksążki Szczepana Twardocha opowiadającej o wydarzeniach w Warszawie w 1937 roku. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą Kuma Kaplicy, w którego szeregach znajduje się bokser Jakub Szapiro. Sieje postrach u wielu mężczyzn, ale jest ulubieńcem warszawskich kobiet.

Nowy serial z Wiedźminem! Nadchodzi The Witcher: Blood Origin od Netflix!

Jego celem jest oczywiście zajęcie któregoś dnia miejsca Kaplicy i zostanie królem Warszawy. Sam dostrzega swojego następcę w młodym chłopaku - przejmuje więc opiekę nad Moszem Bernsztajnem. Na szczytach władzy w Warszawie jak i w całym kraju może dojść do zmian - dochodzi do spisku, który wpłynie na imperium Kuma oraz przyszłość Szapiry. Jakub będzie zmuszony walczyć na wielu frontach o utrzymanie swoich wpływów.

Zwiastun serialu "Król". Obsada i twórcy

W serialu występują: Michał Żurawski, Kacper Olszewski, Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Adam Bobik, Adam Ferency, Lena Góra, Barbara Jonak, Andrzej Kłak, Aleksandra Konieczna, Mikołaj Kubacki, Piotr Pacek, Marcin Pempuś, Krzysztof Pieczyński, Aleksandra Pisula, Andrzej Seweryn, Andrzej Szeremeta, Bartłomiej Topa, Masza Wągrocka, Paweł Wolak oraz Piotr Żurawski.

Za powstanie serialu odpowiadają Łukasz M. Maciejewski, Szczepan Twardoch, Jan P. Matuszyński i Leszek Bodzak, a scenariusze napisali Łukasz M. Maciejewski (główny scenarzysta), Dana Łukasińska oraz Szczepan Twardoch, który jest również autorem dialogów postaci i pełni funkcję konsultanta produkcji. Za reżyserię odpowiada Jan. P. Matuszyński.

Polskie seriale w 2020 - najlepiej zapowiadające się produkcje

W zwiastunie mamy szansę zobaczyć wszystkie kluczowe postacie oraz lokalizacje. Na pierwszy rzut oka scenografie i kostiumy robią spore wrażenie - połączenie efektów praktycznych z komputerowymi przynosi naprawdę fajne efekty. Za scenografię odpowiadają Grzegorz Piątkowski i Katarzyna Sikora, a za kostiumy Emilia Czartoryska. Muzykę skomponował Atanas Valkov. Miejmy nadzieję, że jeszcze przed debiutem serialu CANAL+ online wdroży obsługę rozdzielczości 4K, bo właśnie w niej wyprodukowano "Króla".

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu