1

Konferencja Samsunga tuż po meczu otwarcia – nowy tablet na pewno, być może też Note 4

Dzisiejsza noc może należeć do Samsunga. O godzinie 1:00 w nocy z czwartku na piątek mamy poznać nowe urządzenia z serii Galaxy Tab, a być może jednym z kluczowych elementów wydarzenia będzie również kolejna odsłona phabletu z serii Note. Jego domniemana specyfikacja jest już w Sieci, podobnie jak domysły dotyczące nowego tabletu. Zapowiedź Samsunga nie […]

Dzisiejsza noc może należeć do Samsunga. O godzinie 1:00 w nocy z czwartku na piątek mamy poznać nowe urządzenia z serii Galaxy Tab, a być może jednym z kluczowych elementów wydarzenia będzie również kolejna odsłona phabletu z serii Note. Jego domniemana specyfikacja jest już w Sieci, podobnie jak domysły dotyczące nowego tabletu.

Zapowiedź Samsunga nie jest jednoznaczna – sugerowana jest „kolorowa” konferencja pt. „Tab into color”. Czy to oznacza, że nowe tablety będą dostepne w wielu wariantach kolorystycznych? Całkiem możliwe, choć wiele osób zauważa że to ekran o ogromnej rozdzielczości i jakości obrazu będzie odgrywał pierwsze skrzypce.

Seria tabletów „Tab” nie należy do urządzeń z najwyższej półki, więc wydarzenie dotyczące jedynie tych produktów jest moim zdaniem mało prawdopodobne. Koreańczycy muszą mieć w zapasie coś jeszcze – kolejne ubieralne gadżety lub aparaty cyfrowe oparte o system Android? A może nadszedł czas na Samsunga Note 4?

Specyfikacja Note 4 miałaby prezentować się następująco: procesor Qualcomm Snapdragon 805 o taktowaniu 2.7GHz, ekran 5,7 cala o rozdzielczości 1,440 x 2,560 pikseli oraz aparat o rozdzielczości 16 megapikseli z optyczną stabilizacją obrazu. Robi wrażenie? Mówi się, że Note 4 mielibyśmy poznać dopiero pod koniec sierpnia, ale już dzisiaj możemy doczekać się miłej niespodzianki.