4

Konferencja I/O Google odwołana także online. Powód? Koronawirus

Google ze względów na rozporządzenie dla metropolii San Fancisco musiało odwołać swoja coroczną konferencję dla deweloperów. Choć ta miała się odbyć tylko online, to Google zapowiedziało, że i taka forma nie dojdzie do skutku.

Konferencja I/O Google to doroczna impreza podczas której deweloperzy dowiadują się o obecnych i planowanych działaniach giganta z Kalifornii. W tym roku jednak, ze względu na rozprzestrzeniającego się Koronawirusa, wydarzenie zostało na początku marca odwołane. Google zapowiedziało jednak, że znajdzie sposób, by przekazać zainteresowanym wszystkie potrzebne im informacje i planowało zorganizować I/O w formie streamu online. Najnowsze informacje jakie przekazała firma dają jasny sygnał, że w świetle najnowszego rozporządzenia stanu Kalifornia nie ma szans, by konferencja odbyła się w jakiejkolwiek formie.

Wydarzenie zostało odwołane, ponieważ lokalny rząd zdecydował, by w sytuacji zagrożenia wirusem wprowadzić rozporządzenie zwane SPW i nakazać mieszkańcom pozostanie w domach. Rozporządzenie dotyczy całego kompleksu metropolii San Francisco (San Francisco Bay Area) do którego zalicza się także Mountain View – siedziba Google. Zakaz opuszczania domów w naturalny sposób przekreślił możliwość zorganizowania przez firmę konferencji w jakiejkolwiek formie

Konferencja I/O dołącza do wydarzeń, które padły ofiarą wirusa

Ze względu na ryzyko związane z rozprzestrzeniającym się wirusem na świecie odwoływane są kolejne wydarzenia. Organizatorzy zrezygnowali m.in. z Eurowizji, Mobile World Congress czy E3. Oprócz tego bardzo dużo mówi się o przełożeniu czy nawet odwołaniu takich wydarzeń jak WWDC Apple’a i Microsoft Build. W związku z tym naturalnie pojawiły się pytania, czy takie eventy są nam w ogóle potrzebne w fizyczej postaci. Cóż – jeżeli Google I/O doszłoby do skutku, mielibyśmy możliwość się o tym przekonać. Tak jednak pozostaje nam czekać aż obecne zagrożenie minie i branża wróci do normalności. Przy okazji warto zastanowić się, jak konieczność kwarantanny wpłynie na pracę w Mountain View. Niedawno Google udostępniło drugą wersję deweloperską swojego najnowszego systemu mobilnego – Androida 11 i póki co nie ma głosów mogących sugerować, że premiera oprogramowania może ulec opóźnieniu. Patrząc jednak na całą branżę tech, widzimy, że praktycznie w każdym jej segmencie zaplanowane premiery ulegają przełożeniu.

Cóż, być może opóźnienie premiery Androida 11 będzie okazją, aby obecna wersja systemu znalazła się na nieco większej liczbie urządzeń. :)