31

Kompilacja 14203 dla Windows Phone PFD dostępna do pobrania

Tuż po tym, jak media rozkrzyczały się wręcz na temat zapowiedzianej aktualizacji wszystkich telefonów z Windows Phone 8 do Windows 10, Microsoft w kanale deweloperskim dla systemu Windows Phone udostępnił nową kompilację, oznaczoną numerem 14203. Okazuje się, że jest tak, jak informowaliśmy Was uprzednio – aktualizacja dla aplikacji „Oszczędzanie energii” była zapowiedzią dla nowej wersji […]

Tuż po tym, jak media rozkrzyczały się wręcz na temat zapowiedzianej aktualizacji wszystkich telefonów z Windows Phone 8 do Windows 10, Microsoft w kanale deweloperskim dla systemu Windows Phone udostępnił nową kompilację, oznaczoną numerem 14203. Okazuje się, że jest tak, jak informowaliśmy Was uprzednio – aktualizacja dla aplikacji „Oszczędzanie energii” była zapowiedzią dla nowej wersji Windows Phone w kanale deweloperskim.

update_thumb

Owa aktualizacja jest określana przez Microsoft jako „krytyczna” i ostatecznym terminem jej zainstalowania jest 17.11.2013 o godzinie 03:00. Microsoft w poprzedniej aktualizacji pokazał nam działanie funkcji odpowiadającej za aktualizacje krytyczne – nie mogą być one odwlekane w nieskończoność, a telefon dobiera taką porę dnia, by zaktualizować się bez przeszkadzania użytkownikowi w pracy.

W kompilacji 14203 spodziewaliśmy się przede wszystkim ulepszeń dla funkcji Oszczędzania Baterii. Zaktualizowaną aplikację otrzymaliśmy już wcześniej, jednak aby móc skorzystać z innych, bardzo przydatnych usprawnień, musieliśmy poczekać jeszcze jeden dzień na aktualizację. I tak oto, od teraz tryb Oszczędzania Baterii możemy włączyć z poziomu Centrum Powiadomień = przełącznik jest od teraz zdatny do umieszczenia w Szybkich Akcjach.

Nowością w Windows Phone 8.1.1 build 14203 jest fakt, iż od teraz można sobie zaplanować aktualizację. Po prostu – jeśli nie odpowiada nam godzina, czy data aktualizacji telefonu, zawsze możemy ją zmienić na taką, która nie będzie przeszkadzać. Ponadto, użytkownicy z Rosji zgłaszają, że lepiej działa u nich funkcja NTP – wspomagająca określanie strefy czasowej, co w Rosji jest akurat bardzo ważne ze względu na bardzo nieregularne podziały państwa ze względu na czas.

Grafika: 1, 2

Źródło: Windows Central