12

Kolejne, ciekawe podejście do problemu plączących się słuchawek

Sposobów na poradzenie sobie z poplątanym przewodem od słuchawek jest kilka. Każdy z kolejnych projektów mających rozwiązać tę kwestię zachwyca, ale zazwyczaj kończy się właśnie tylko na westchnieniach i niczym więcej. Czy tym razem będzie inaczej? Bardzo bym tego chciał, ponieważ rozwiązanie o nazwie ICE prezentuje się bardzo zachęcająco. Oczywiście wybór słuchawek bezprzewodowych, lub tych […]

Sposobów na poradzenie sobie z poplątanym przewodem od słuchawek jest kilka. Każdy z kolejnych projektów mających rozwiązać tę kwestię zachwyca, ale zazwyczaj kończy się właśnie tylko na westchnieniach i niczym więcej. Czy tym razem będzie inaczej? Bardzo bym tego chciał, ponieważ rozwiązanie o nazwie ICE prezentuje się bardzo zachęcająco.

Oczywiście wybór słuchawek bezprzewodowych, lub tych ze specjalnym przewodem zapobiegającym płątaniu się jest najpowszechniejszym sposobem na rozprawienie się z problemem. Mimo wszystko nadal powstają następne propozycje, czasem nawet takie, do których realizacji nigdy nie dojdzie. Być może jednym nich jest ICE autorstwa Yuljae Lee – któż wie? Nie znaczy to jednak, nie warto przyjrzeć się co tym razem zaprojektowano.

ice-or-Integrated-Case-Earphone-02

ICE to etui dla iPhone’a, które skrywać będzie także zwinięte przewody od słuchawek. W razie potrzeby możemy je po prostu wyciągnąć i cieszyć się muzyką. Po wyjęciu słuchawek z uszu nie musimy martwić się o to w jaki sposób wrócą na swoje miejsce. Po delikatnym pociągnięciu są one po prostu wciągane z powrotem do krawędzi etui. To wszystko.

ice-or-Integrated-Case-Earphone-04

Co w tym takie nadzwyczajnego? Sama idea nie jest bez wad, to muszę przyznać. Jeżeli zechcemy umieścić iPhone’a w kieszeni to będziemy musieli radzić sobie z podwójnym okablowaniem – po jednym przewodzie dla każdej ze słuchawek. Z drugiej strony, gdy bierzemy telefon ze sobą nie musimy wcale pamiętać o zabraniu słuchawek, bo te są niejako zintegrowane z telefonem. Już nigdy nie zapomnę słuchawek? Coś rewelacyjnego.

Niestety, jak zapewne się domyślacie etui ICE nie jest dostępne w sprzedaży i zbyt prędko się to nie zmieni. Mam jednak ogromne nadzieje, że ten projekt zostanie przez kogoś zauważony i w (niedalekiej) przyszłości możliwe będzie złożenie zamówienia na takie akcesorium.