17

Klawiatura do TV Hykker Smart z Biedronki – to będzie dobry zakup

Klawiatura multimediala Hykker Smart z touchpadem dzisiaj trafiła do Biedronki. Kosztuje stosunkowo niewiele - jakie są jej wady i zalety?

Od dziś w ofercie sklepów Biedronka dostępna jest multimedialna klawiatura Hykker Smart, która wpisuje się w dość szerokie portfolio tego producenta – na przestrzeni ostatnich miesięcy doczekaliśmy kilku innych urządzeń z tej kategorii, ale ta propozycja wypada chyba najlepiej ze wszystkich.

Niepozorna klawiatura Hykker Smart

Niezwykle smukłe i skromne pudełko skrywa… niewiarygodnie lekką klawiaturę. Przez chwilę obawiałem się, że jej w środku po prostu nie ma. Jest wykonana w całości z plastiku, a w zestawie, oprócz odbiornika USB, otrzymujemy także zestaw dwóch baterii AAA – miły gest. Po umieszczeniu ich w odpowiednim miejscu klawiaturę możemy uruchomić – służy do tego przełącznik znajdujący się na górnej krawędzi w okolicach płytki dotykowej. Co ważne, z myślą o niewielkim odbiorniku przygotowano specjalny schowek, do którego dostaniemy się otwierając tę samą zaślepkę, która skrywa baterie.

 


W swojej głównej roli klawiatura sprawdza się naprawdę nieźle. Plytka dotykowa jest zaskakująco dokładna, co w połączeniu z ustawieniami czułości w systemie operacyjnym pozwala na dostosowanie jej do naszych potrzeb. W jej dolnej części znajdziemy dwa przyciski – lewy i prawy – z których bez problemu skorzystamy po prostu mocniej wciskając płytkę. Na całe szczęście gesty multitouch też zadziałają. Możemy dotknąć dwoma palcami, by wywołać menu kontekstowe czy trzema, by otworzyć link w nowej karcie. Przewijanie działa równie dobrze – płynnie i bez żadnych niespodzianek.

Nieco większe wątpliwości budzą klawisze, które choć posiadają dobry skok, to są mało wygodne przy dłuższym wprowadzeniu tekstu – odległości pomiędzy przyciskami są niewielkie. Największym problemem jest jednak brak dedykowanych klawiszy multimedialnych pozwalających wstrzymać odtwarzanie, zmienić poziom głośności lub wyciszyć dźwięk. By to zrobić musimy skorzystać z popularnego rozwiązania, czyli kombinacji klawisza Fn z jednym z przycisków najwyższego rzędu.

 Głownym scenariuszem użycia takiej klawiatury jest sytuacja, w której dysponujemy podłączonym do telewizora czy projektora komputerem i chcemy z kanapy sterować multimediami. Wtedy klawiatura Hykker Smart wypada bardzo dobrze i prawdę mówiąc nie mam wobec niej poważniejszych zarzutów (oprócz wpadki z klawiszami multimedialnymi). Praca przy biurku z użyciem touchpada i klawiszy znajdujących się tak blisko siebie może być mniej komfortowa, więc lepiej żeby zdarzało się to tylko od czasu do czasu. Cena klawiatury Hykker Smart w wysokości 79 złotych jest jak najbardziej sprawiedliwa.