12

Kindle pod choinką? 7 rzeczy, które musisz z nim najpierw zrobić

Ostatnie obniżki cen na czytniki Kindle od Amazonu mogły skusić niejedną osobę do zakupu, dlatego szanse na znalezienie pod choinką tego urządzenia są naprawdę spore. Jak zacząć swoją przygodę z Kindlem? Podpowiadamy!

Zarejestruj Kindle – zaloguj się na konto Amazon

Posiadania konta w sklepie Amazon pozwoli Ci nie tylko na dokonywanie zakupów i pobieranie książek bezpośrednio na czytnik, ale będziesz też mógl zdalnie zarządzać zawartością Kindle’a oraz wysyłać na czytnik książki z innych źródeł czy artykuły z sieci. Dodatkowo, w razie problemów z czytnikiem będziesz mógł skierować się z nimi do supportu Amazonu, który będzie miał wtedy sporo większe możliwości pomocy. Jeśli nie posiadasz konta Amazon to jego założenie zajmie Ci zaledwie kilka minut,

Zaktualizuj swojego Kindle

Warto upewnić się, czy Twój czytnik posiada aktualne oprogramowanie oferujące wszystkie funkcje i nowości, które przygotował Amazon. By to zrobić dotknij ikonki z trzema pionowo ułożonymi kropkami w prawym górnym rogu, a następnie wybierz „Settings”. Upewnij się, że jesteś podłączony do sieci Wi-Fi(ikona powinna wyświetlać się zaraz obok statusu naładowania baterii). Tapnij na „Device options” i wybierz „Update Your Kindle” jeśli jest to możliwe. .wtedy paczka z danymi zostanie pobrana, rozpakowana, a uaktualnienie zainstalowane praktycznie bez naszego udziału.

Skonfiguruj adres e-mail Kindle’a

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem na przesłanie dokumentu/książki na czytnik Kindle jest wysłanie go jako załącznik na konkretny adres e-mail. Domyślnie Amazon nadaje mu raczej mało atrakcyjny adres, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by go zmienić. W tym celu przechodzimy do Moje konto > Zarządzanie zawartością i urządzeniami, wybieramy zakłądkę urządzenia i klikamy na wielokropek przy przy nazwie czytnika, a następnie „edytuj”. Wpisujemy żądany adres w domenie @kindle.com i zatwierdzamy. Od tej pory wysyłane tam dokumenty i książki będą bezprzewodowo transferowane na czytnik (nie zapomnijcie o włączeniu Wi-Fi).

Zainstaluj wtyczkę do przeglądarki –  „Send to Kindle”

Jedną z największych zalet Kindle jest możliwość wypełnienia go niemal dowolnymi treściami – także tymi prosto z sieci. W tym pomoże nam rozszerzenie do przeglądarki o nazwie Send to Kindle od Amazonu – jest dostępne dla Chrome’a i Firefoxa. Niezbędne jest zalogowanie się z użyciem naszych danych do konta Amazon, ale później jedyne co musimy zrobić to otworzyć dany artykuł w przeglądarce, kliknąć na ikonę rozszerzenia (polecam opcję Preview & Send), sprawdzić czy wszystko jest w porządku i wysłać test na Kindle’a.

Kup etui

Jeśli w prezencie nie otrzymaliście etui na swojego Kindle’a, to zdecydowanie warto jest w się takowe wyposażyć. Dzięki niemu ekran Waszego czytnika będzie zabezpieczony podczas transportu w plecaku czy torbie, podobnie jak reszta obudowy. Do wyboru jest całe mnóstwo okładek, „skarpet” i innego rodzaju etui, dlatego nie będę Wam sugerował żadnego konkretnego z nich – kwestia potrzeb, zasobności portfela i gustu.

Wyłącz rekomendacje na ekranie głównym

Amazon uwielbia analizować to co czytacie (i co posiadacie) na swoim czytniku i chciałby zaproponować Wam coś innego o podobnej tematyce. Swoje sugestie wyświetla nawet na głównym ekranie, ale na całe szczęście możecie z tych rekomendacji zrezygnować. By wyłączyć tę sekcję na ekranie głównym przechodzicie kolejno do: Settings > Device Options > Advanced Options i odhaczacie „Home Screen View”.

Pobierz aplikacje mobilne Kindle

Dzięki czytnikom Kindle możemy czytać wygodniej w wielu sytuacjach, ale nawet te ultramobilne urządzenia nie zawsze nosimy ze sobą, a ciekawią nas kolejne strony książki, którą właśnie pochłaniamy. Wtedy do akcji wkracza aplikacja Kindle na urządzenia mobilne z Androidem i iOS. Jeśli korzystacie z funkcji synchronizacji, czyli swoje e-booki wgraliście do chmury Amazonu np. wysyłając przez e-mail, to będziecie je mogli bez przeszkód pobrać na swój telefon lub tablet, a postęp w czytaniu pomiędzy wszystkimi urządzeniami będzie się automatycznie synchronizować.