Netflix

Iron Fist od Netfliksa zapowiada się świetnie. Ale kim w zasadzie jest ten bohater Marvela?

Paweł Winiarski
6

Netflix ma nosa do seriali o superbohaterach. Iron Fist nie jest ani pierwszym, ani ostatnim herosem, którego przygody pojawiają się w serwisie. W naszym kraju nie jest to jednak zbyt popularna postać, dlatego jeszcze przed seansem warto dowiedzieć się kim w ogóle jest Iron Fist i dlaczego zasłużył na własny serial.

Póki co, w moim prywatnym rankingu, Daredevil jest jednym z najlepszych seriali na Netfliksie i nie mówię tu tylko o serialach z superbohaterami, ale o wszystkich dostępnych w serwisie produkcjach. Dwie świetne serie, od których nie mogłem się oderwać mimo tego, że zegarek wyraźnie mówił „idź spać, już rano”. Polecam go nie tylko miłośnikom komiksów czy superbohaterów, ale tak naprawdę każdemu - warto zobaczyć, że da się zrobić świetny i przede wszystkim „smaczny” serial o herosie.

Tak samo dobrze nie „weszły” mi już dwa inne marvelowskie seriale na Netliksie - Jessica Jones i Luke Cage. Owszem, to ciekawe propozycje - wiem, że wielu osobom bardzo przypadły do gustu, poziomu Daredevila nie udało się jednak osiągnąć. Może natomiast udać się nowemu serialowi, który zagości na łamach serwisu 17 marca tego roku. Mowa o Iron Fist, który właśnie dostał nowy, świetny zwiastun.

Kim jest Iron Fist?

Gdyby zapytać kogokolwiek o najpopularniejszych bohaterów uniwersum Marvela, Iron Fist nie znalazłby się w zestawieniu. Niektórym pseudonim może i coś by powiedział, jednak to tylko myśl, która błyska gdzieś z tyłu głowy. Oczywiście jeśli jesteście oddanymi fanami komiksu, wszystko co przeczytacie niżej może okazać się dla Was banałami czy szczątkowymi informacjami. Dlatego każdego, kto czuje się na siłach zapraszam do rozmowy w komentarzach, każdy z nas dowie się czegoś nowego. Jeśli jednak czytają to osoby, które lubią nowości w Netfliksie, a od nowego serialu odrzuca ich nieznajomość postaci głównego bohatera, dalsza część artykuły jest właśnie dla Was.

Trudno ocenić na ile postać Iron Fista zostanie zmieniona w obrazie Netfliksa, w przypadku komiksów Marvela wyglądało to jednak tak. Iron Fist to tak naprawdę Daniel Rand. Jego rodzice giną, a on zostaje odnaleziony w mieście K’un-Lun, gdzie niejaki Lei Kung szkoli go w sztukach walki. Oczywiście pojawia się też motyw zemsty. W samym szkoleniu nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby Daniel nie posiadał w pewnym momencie specjalnych mocy. Mistyczną moc Iron Fista Rand otrzymuje po wygranym pojedynku z Nieśmiertelnym Shou-Lao. Jakie umiejętności zyskał? Bohater, poprzez koncentrację, potrafi wykorzystywać energię duchową chi by podnieść swoje fizyczne umiejętności. Koncentrując natomiast energię chi w dłoni, uderza z nieludzką wręcz energią. W tym samym czasie pięść staje się zarówno odporna na ból, jak i kontuzje. Aby powtórzyć ten proces, Iron Fist musi się jednak zregenerować, bowiem koncentracja mocy w jednym miejscu mocno go osłabia. Jakby tego było mało, bohater potrafi leczyć sam siebie, jak i użyć tej mocy do leczenia innych osób. To nie koniec - komiksowy Iron Fist ma niesamowicie dobry wzrok, a jego ciało pozwała adaptować się do każdego środowiska. W niektórych sytuacjach, koncentrując energię potrafi otworzyć przejścia między wymiarami. Jak na wyszkolonego wojownika przystało, Rand jest mistrzem we wszystkich sztukach walki K’un-Lun, nie są mu również obce znane nam zwykłe, ziemskie style. Wiąże się z tym też oczywiście umiejętność władania bronią. Jeśli Netflix będzie potrafił wykorzystać wszystkie obecne w komiksie umiejętności Iron Fista, zapowiada się wizualna uczta z kapitalną choreografią walk i niezłymi efektami specjalnymi.

Jak doskonale widać na najnowszym zwiastunie, Daniel Rand (grany w serialu przez Finna Jonesa) wraca do Nowego Jorku by zmierzyć się z przestępczością trapiącą miasto i odzyskać firmę ojca. Biorąc pod uwagę jak Marvel lubi łączyć przygody swoich bohaterów, jestem pewien, że w serialu pojawi się Luke Cage (byli przyjaciółmi), Iron Fist będzie też członkiem grupy Defenders, a zapewne za jakiś czas zobaczymy go w innych produkcjach. W końcu był też członkiem Heroes for Hire i New Avenger.

PS. biorąc pod uwagę datę premiery Iron Fista, zdążycie go obejrzeć w trakcie ciekawej promocji - Netflix przygotował darmowy miesiąc dla swoich byłych użytkowników. Cel? Zachęcenie do powrotu i sprawdzenia poszerzonej biblioteki usługi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

NetflixMarveliron fist