2

Kilka klipów w jednym odtwarzaczu – Startuje Yokto

Potrzebujesz stworzyć tutorial, dłuższą prezentację? Yokto to obowiązkowa pozycja dla Ciebie. Wystartował właśnie serwis, umożliwijający umieszczenie kilku filmików z różnych serwisów w jednym odtwarzaczu. Na chwilę obecną możemy korzystać z klipów umieszczonych na Youtube, Vimeo, Dailymotion, Photobucket, Brightcove, Ustream, Slideshare. Nawet w darmowej opcji możemy dodać nieograniczoną liczbę filmów do takiego odtwarzacza. Sam proces tworzenia […]

Potrzebujesz stworzyć tutorial, dłuższą prezentację? Yokto to obowiązkowa pozycja dla Ciebie. Wystartował właśnie serwis, umożliwijający umieszczenie kilku filmików z różnych serwisów w jednym odtwarzaczu.

Na chwilę obecną możemy korzystać z klipów umieszczonych na Youtube, Vimeo, Dailymotion, Photobucket, Brightcove, Ustream, Slideshare. Nawet w darmowej opcji możemy dodać nieograniczoną liczbę filmów do takiego odtwarzacza. Sam proces tworzenia sprowadza się do wykonania pięciu czynności.
Zaczynamy od stworzenia naszego odtwarzacza, czyli tytuł i opis.

Następnie dodajemy nasze klipy. Możemy je wyszukać w dostępnych serwisach, zaznaczyć i dodać do naszej listy.

Przechodzimy do organizacji dodanych klipów. Tutaj możemy usuwać z naszej listy, metodą drag and drop, klipy, które dodaliśmy niepotrzebnie wcześniej.

Jako ostatni proces wybieramy sposób prezentacji naszego odtwarzacza. Z boku, pod spodem, jako szachownica, do wyboru do koloru. Generujemy nasz kod do wklejenia na stronę i nasz odtwarzacz jest gotowy.

Dla przykładu poniżej zebrałem kolekcję ostatnio dodanych klipów do artykułów na Antywebie.