6

InPost przygotowany na szczyt paczkowy? Już 10 tys. Paczkomatów czeka na Wasze paczki

Bez wątpienia to imponujący rozwój sieci Paczkomatów InPostu, która na dziś rozrosła się do sieci aż 10 tysięcy maszyn, rozlokowanych w całym kraju, również w mniejszych miejscowościach.

Dokładnie 27 listopada 2019 roku informowaliśmy Was uruchomieniu przez InPost Paczkomatu numer 6 tysięcy. Już wtedy to był optymistyczny sygnał przed zbliżającym się szczytem paczkowym w ubiegłoroczne święta.

Tym większe wrażenie robi dzisiejszy komunikat InPostu, według którego możemy korzystać już z 10 tysięcy Paczkomatów. Nie jest to podwojenie ich liczby, ale biorąc pod uwagę skalę tylko jednego roku, to ogromny wzrost liczby maszyn, w którym możemy odbierać i nadawać paczki, od niedawna nawet bez naklejania etykiet.

Rafał Brzoska, prezes InPost:

Dla nas tegoroczny 6 grudnia także przyniósł niespodziankę. Właśnie stanął nasz Paczkomat nr 10 000 i choć nie był to prezent, ale efekt wielu lat ciężkiej pracy – to z dumą patrzymy na największą na świecie sieć Paczkomatów ze zintegrowaną logistyką (…). Liczba Paczkomatów InPost wzrosła w ciągu ostatniego roku o ponad 4000 urządzeń, czyli o 66,7%, rozbudowaliśmy 3000 już działających maszyn, a powierzchnia sortowni i centrów logistycznych zwiększyła się o 61% (…).

Paczkomat nr 10 tysięcy uruchomiony został 6 grudnia we Wrocławiu przy ulicy Łódzkiej 19, mierzy 10 m długości, ma 19 kolumn, blisko 200 skrytek i jest 239 takim urządzeniem w samym Wrocławiu.

Mimo tak rozległej sieci maszyn InPost zdaje sobie sprawę, że i to może nie wystarczyć w kontekście zbliżającego się świątecznego szczytu paczkowego, który rośnie z roku na rok, a w tym roku może nabrać jeszcze większych rozmiarów z uwagi na panujące ograniczenia, związane z pandemią. Dlatego zaleca się wcześniejsze niż zwykle zadbanie o wysyłkę swoich prezentów, by optymalnie rozłożyć obłożenie Paczkomatów w czasie do 24 grudnia.

Źródło: InPost.