5

Kosmiczne Lamborghini, elektryczną Cuprę i najczarniejsze BMW X6 zobaczymy we Frankfurcie

Za niespełna dwa tygodnie rozpoczynają się targi motoryzacyjne we Frankfurcie podczas których zobaczymy wiele ciekawych premier. Cześć z nich faktycznie będzie miała miejsce nawet kilka dni wcześniej, ale targi będą pierwszą okazją aby zobaczyć te samochody na żywo. A będą to bardzo ciekawe modele.

Lista premier zapowiedzianych na targi we Frankfurcie

Mogłoby się wydawać, że branża motoryzacyjna powoli odchodzi o tradycyjnych prezentacji na targach motoryzacyjnych. Coraz więcej firm odpuszcza niektóre coroczne imprezy i pokazy swoich modeli organizuje na specjalnie zorganizowanych imprezach. Nie zmienia to jednak faktu, że targi to nadal jedna z najlepszych okazji aby obejrzeć wiele nowych aut na żywo, a te we Frankfurcie są jedną z największych na świecie i najlepiej obstawioną przez niemieckie marki. Poniżej wybrałem kilka najciekawszych premier w porządku alfabetycznym.

Audi RS6 Avant

O Audi RS6 Avant pisałem już kilka dni temu, nowe sportowe kombi z Ingolstadt zostanie wyposażone w silnik V8 o mocy 600 KM, który będzie w stanie rozpędzić do auto do 100 km/h w czasie 3,6 sekundy i osiągnąć prędkość nawet 305 km/h. Nie jest to najszybsze kombi świata, ale z pewnością jeden z ciekawszych modeli jakie pojawią się na targach.

BMW X6 Vantablack

BMW pokaże nowego SUVa, pierwsze informacje na temat nowej wersji modelu X6 pojawiły się już na początku lipca, ale teraz będzie okazja aby zobaczyć auto na żywo. Prawdopodobnie również w nowym kolorze – Vantablack. BMW wykorzystało specjalną, kosmiczną farbę, która dosłownie pochłania światło i sprawia nietuzinkowe wrażenie. Żeby jednak tę ciemność rozświetlić, w standardzie w tej wersji podświetlany będzie charakterystyczny grill ;-).

Cupra Tavascan

Sportowa marka Cupra, która udaje, że nie jest Seatem, a która jest zależna od koncernu VAG pokaże natomiast drugi samochód w swojej historii, którym będzie nowy elektryczny SUV – Tavascan. Dzisiaj dowiedzieliśmy, że model ten bazuje na platformie MEB, wyposażony zostanie w dwa silniki o mocy 225 kW i baterie o pojemności 77 kWh. Najważniejsza jest jednak zmiana stylistyczna, która wyraźnie odróżnia markę Cupra od Seata.

Hyundai 45

Hyundai szykuje na pokazy we Frankfurcie nowy model i10 oraz i30 N Project C, ale najciekawiej zapowiada się koncepcyjny model oznaczony cyferką 45. To futurystyczny, elektryczny pojazd, który ma być wzorowany na autach z lat 70-tych ubiegłego wieku.

Land Rover Defender

Dla miłośników offroadu nie lada gratką będzie pewnie spodziewana premiera nowej wersji Land Rover Defendera. Brytyjska marka już od jakiegoś czasu nakręca zainteresowanie publikując kolejne zdjęcia z testów tego modelu, ale teraz przyjdzie pora na odkrycie wszystkich kart.

Lamborghini Aventador Hybrid (?)

Coś ciekawego na targi szykuje też Lamborghini (kolejna marka zależna od niemieckiego koncernu ;-)), które opublikowało nawet mały teaser na Twitterze. Według różnych spekulacji może to być specjalna/nowa wersja modelu Aventador wyposażona w hybrydowy silnik V12.

Porsche Taycan

Oficjalnie Porsche Taycan zadebiutuje podczas specjalnej konferencji, która odbędzie się już w najbliższą środę. Będzie to jednak wydarzenie online, a dopiero we Frankfurcie każdy będzie miał okazję zobaczyć pierwszego elektryka Porsche na żywo. Wygląda na to, że jest na co czekać, począwszy od napędu, przez deskę rozdzielczą, a na sportowych możliwościach skończywszy.

Volkswagen ID.3

Bez dwóch zdań jednym z najbardziej wyczekiwanych modeli we Frankfurcie będzie Volkswagen ID.3, czyli pierwsze elektryczne auto dla „ludu”, które do swojej oferty wprowadzi niemiecka marka. Oczekiwania są bardzo duże, potęguje też ogromna liczba reklam, niema na każdym portalu motoryzacyjnym. Miejmy nadzieje, że ID.3 sprosta tym wymaganiom.

Poza tym na targach będzie okazja zobaczyć nowego Mercedesa Klasy A z napędem hybrydowym, elektryczne MINI, Seata Terraco z napędem hybrydowym typu plug-in, elektrycznego Opla Corsa i GrandlandX Hybrid4 z napędem hybrydowym oraz T-Roca w wersji cabrio. Zapowiada się bardzo ciekawie, a przedsmak będziemy mieli już w środę jak, gdy pierwszy raz bez maskowania pokazany zostanie Taycan.