3

Jak zarejestrować numer w ofercie na kartę bez wychodzenia z domu

Dokładnie cztery lata temu, z końcem lipca 2016 roku weszła w życie tzw. ustawa antyterrorystyczna, która utrudniła życie osobom wybierającym ofertę na kartę u naszych operatorów. Ta okrągła rocznica, to więc dobry moment, by sprawdzić, jak przez ten czas udało się naszym operatorom uprościć proces rejestracji numeru na kartę.

Wszyscy operatorzy umożliwiają rejestrację numeru na kartę w swoich salonach oraz w takich punktach jak Żabka, Poczta Polska, stacjach paliw Orlen czy salonikach prasowych Inmedio, Kolporter, Relay czy Ruch.

Jakie mamy możliwości rejestracji numeru na kartę poza punktami stacjonarnymi?

Jak zarejestrować numer na kartę w Orange

Zaczynamy alfabetycznie od Orange, który na swoich stronach (rejestracja numeru na kartę w Orange) umożliwia zarejestrowanie numeru na kartę na 3 sposoby.

Najprostszym i najszybszym sposobem zarejestrujemy numer, jeśli sami posiadamy lub ktoś w rodzinie numer w któreś z ofert Orange – Abonament, Mix, Zetafon, Minutofon lub numer na kartę już wcześniej zarejestrowany. Wystarczy wtedy z numeru, który chcemy zarejestrować wysłać bezpłatnego SMS-a na numer 80280, w treści wpisując numer z którejś wymienionych wyżej ofert. Na numer ten Orange wysyła później prośbę o zgodę na taką rejestrację, wysyłamy odpowiedź TAK i nowy numer mamy zarejestrowany. W ten sposób możemy zarejestrować do 5 numerów na osobę fizyczną oraz do 100 numerów na osobę prawną.

Dla osób starszych dobrym rozwiązaniem będzie rejestracja numeru telefonu u listonosza Poczty Polskiej. W takim przypadku z numeru, który chcemy zarejestrować wysyłamy SMS-a na numer 80190 o treści – NUMER. W odpowiedzi dostajemy numer rejestrowanego telefonu i numer karty SIM, które przekazujemy listonoszowi oraz okazujemy mu nasz dowód i numer PESEL.

Trzeci sposób rejestracji numeru na kartę w Orange przeznaczony jest dla klientów ING Banku Śląskiego, którzy dzięki usłudze eID od Blue Media potwierdzają swoją tożsamość logując się do serwisu transakcyjnego swojego banku.

Z kolei klienci Banku Millenium lub PBS Bank zarejestrują swój numer na kartę bezpośrednio w serwisie transakcyjnym banku.

Jak zarejestrować numer na kartę w Play

Play również udostępnia możliwość zarejestrowania numeru na kartę u listonosza, procedura jest w tym przypadku identyczna jak w Orange. Podobnie zarejestrują też numer klienci Banku Millennium.

Jeśli dysponujemy już zarejestrowanym numerem telefonu w ofercie na kartę abonament lub MIX, nowy numer możemy zarejestrować na dwa sposoby. Wysyłając z zarejestrowanego już numeru SMS-a o treści ZAREJESTRUJ numer telefonu do rejestracji i kod PUK na numer 676.

Drugim sposobem jest wypełnienie formularza w serwisie Play24, do czego również będziemy potrzebowali już zarejestrowanego numeru w Play.

Jak zarejestrować numer na kartę w Plus

Rejestracja numeru na kartę w Plus podobnie jak u innych operatorów może się odbyć w serwisie transakcyjnym Banku Millennium lub z wykorzystaniem numeru w ofercie na abonament, MIX lub zarejestrowanego już numeru w ofercie na kartę. W przypadku startera Plusa, wysyłamy z takiego numeru SMS-a o treści ZAREJESTRUJ numer telefonu do rejestracji oraz numer karty SIM na numer 80106. W odróżnieniu od Orange, gdzie zarejestrujemy tak tylko 5 numerów, w Plusie można zarejestrować SMS-em 20 numerów.

Jak zarejestrować numer na kartę w T-Mobile

W T-Mobile również zarejestrujemy numer u listonosza lub w serwisie transakcyjnym Banku Millennium. Z kolei jeśli posiadamy już numer w ofercie na kartę, abonament lub MIX możemy zarejestrować nowy numer dzwoniąc pod bezpłatny numer 606 606 606.

Jak widać, wszyscy operatorzy z „wielkiej czwórki” udostępniają podobne metody rejestracji numeru na kartę, choć możliwości takich mogłoby być więcej, widać to w przypadku innych operatorów. W Lajt Mobile na przykład zarejestrujemy numer przez wypełnienie formularza online, a swoje dane w nim potwierdzimy przelewem bankowym, z kolei w a2mobile zarejestrujemy numer przy pomocy kuriera, który dostarczy nam od razu starter.