7

Konto prywatne i firmowe w mBanku bez wychodzenia z domu już dostępne

mbank
mBank pozwala na zakładanie konta bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy smartfon i dowód osobisty pod ręką. Weryfikację tożsamości przeprowadzicie z wykorzystaniem zdjęć selfie. A jeśli otwieracie konto firmowe, potrzebna będzie jeszcze aplikacja eDO App.

mBank udostępnił nową wersję aplikacji mobilnej na Androida i iOS — o zmianach, jakie się w niej pojawią, pisaliśmy kilkanaście dni temu. Dziś już wiemy, że pod koniec czerwca udostępnione zostały narzędzia dla osób, które chciałyby założyć konto w mBanku bez wychodzenia z domu, czy czekania na kuriera dostarczającego odpowiednich umów. Nowe konto w mBanku założycie z wykorzystaniem zdjęć selfie, a umowę podpiszecie kodem przesłanym SMS-em. Jak informuje bank, konto będzie aktywowane maksymalnie po 1 dniu roboczym. Kartę z logo MasterCard można dodać do Apple Pay i Google Pay i płacić nią jeszcze zanim dotrze przesyłka pocztowa z fizyczną kartą. Ze zdalnego otwierania konta w mBanku skorzystają też klienci biznesowi.

Zobacz też: mBank w Huawei AppGallery już niebawem. W sklepie przybywa aplikacji, gratisów i promocji

To duże uproszczenie dla tych, którzy chcieliby założyć konto w mBanku, a nie mają np. placówki w pobliży, czy nie chcą umawiać się na wizytę kuriera, w którego obecności podpisywane są dokumenty. Cały proces założenia rachunku w mBanku jest uproszczony do minimum i ma pozwolić na zaoszczędzenie czasu. Założenie konta z wykorzystaniem selfie dotyczy jedynie rachunków indywidualnych dla osób powyżej 18. roku życia.

Jak założyć konto w mBank bez wychodzenia z domu? Wystarczy aplikacja i zdjęcie selfiejak założyć konto w mbank

Do założenia konta w mBanku bez wychodzenia z domu i z wykorzystaniem zdjęcia selfie potrzebna będzie oczywiście aplikacja mobilna dostępna w App Store i Google Play. Później już jest z górki i cały proces składa się z kilku kroków:

  1. Wybranie konkretnego produktu i uzupełnienie danych osobowych w aplikacji
  2. Po przygotowaniu wniosku, wybraniu karty i wyrażeniu niezbędnych zgód, wniosek przekierowany jest do banku w celu jego weryfikacji i potwierdzenia tożsamości — poprzez sprawdzenie dokumentu tożsamości, np. dowodu osobistego
  3. W aplikacji pojawi się prośba o wykonanie zdjęcia selfie oraz nagranie kilku krótkich wideo z widokiem twarzy
  4. Po weryfikacji przesłanych do banku danych, ten przedstawi umowę klientowi, którą można podpisać za pomocą kodu, jaki przesłany zostanie drogą SMS-ową.

Zdaniem przedstawicieli mBanku nowy sposób zakładania konta przyczyni się do zwiększenia zainteresowania ofertą banku, a uproszczony sposób weryfikacji danych osobowych jest w pełni bezpieczny i szybki.

Jak założyć konto firmowe w mBank bez wychodzenia z domu? Wystarczy e-dowód i aplikacja eDO App

Konto na selfie jest bardzo wygodne, ale z tej możliwości nie mogą skorzystać ci, którzy chcieliby założyć konto firmowe. mBank wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów biznesowych i jako pierwszy bank w Polsce umożliwi im szybki sposób na zdalne otwarcie rachunku. Proces rozpoczyna się w bankowości internetowej gdzie należy wybrać opcję automatycznego potwierdzenia danych w aplikacji eDO App. Na ekranie wyświetli się ważny przez trzy minuty kod QR, który należy zeskanować lub przepisać ręcznie w eDO App. Następnie należy wpisać w aplikacji numer CAN z dowodu osobistego, przyłożyć go do czytnika NFC telefonu i potwierdzić operację 4-cyfrowym kodem PIN, nadanym podczas odbioru e-dowodu w urzędzie. Po pomyślnej weryfikacji danych, w aplikacji i na ekranie komputera pojawi się komunikat o powodzeniu procesu. Dalsze kroki, finalizujące podpisanie umowy, odbywają się już w bankowości internetowej. Nie jest to może równie szybkie co zrobienie selfie, ale nie będzie wymagało wizyty w oddziale.