Social Media

Jak usunąć Instagrama? Krótki poradnik dla tych, którzy mają go dość

WM
Weronika Makuch
17

Jednym Instagram się nudzi, inni mają dość kultu piękna, jeszcze inni chcą uwolnić się od uzależnienia. Powodów może być milion, ale pytanie pozostaje to samo – jak usunąć konto na Instagramie?

Jak usunąć Instagram – skasowanie aplikacji nie rozwiązuje kłopotu

Instagrama możemy mieć dość z bardzo wielu powodów. Właściwie każde social media są w stanie uruchomić w nas niezdrowe uzależnienie, wiele z nich jest też w stanie znacznie zepsuć nam humor niż go poprawić i to nie tylko przez nieprzychylne komentarze. Wiązanie się z takimi portalami nie ma sensu. Coraz to większa liczba internautów pragnie po prostu zachować prywatność, unikając szans na śledzenie nas przez wielkie korporacje. Pozbywanie się jakichkolwiek połączeń z Facebookiem czy Google staje się coraz popularniejsze. (Nie)stety podobnie jak sam Instagram. Wbrew pozorom to właśnie tam, a nie na Facebooku, żyje świat i to własnie Instagram powoli staje się jednym z najważniejszych mediów na świecie. Facebook, Instagram, TikTok i Twitter wciaż walczą o pozycję bezkonkurencyjnego lidera, starając się zaoferować swoim użytkownikom jak najwięcej. Nie wszyscy chcą z tego korzystać, nieważne ile portale nam zaoferują. Jakikolwiek jednak mielibyście powód aby pozbyć się Instagrama, nie martwcie się. Pokrótce wyjaśnimy wam, jak usunąć profil na Instagramie.

Niemniej – wszystko zależy od tego, jak bardzo chcemy odciąć się od Instagrama. Jeżeli po prostu chcemy pozbyć się nawyku scrollowania zdjęć, usunięcie aplikacji z naszego urządzenia na pewno pomoże. To jednak nie sprawi, że znikniemy z Instagrama. Jeżeli czujemy potrzebę wykasowania naszej obecności na platformie, musimy podejść do tego trochę inaczej. Czy da się usunąć konto na Instagramie? Na szczęście tak. Nie jest to jednak takie intuicyjne jak być powinno, trzeba wiedzieć, gdzie kliknąć. Zdarzyło mi się widzieć w sieci wypowiedzi osób, które oburzone wypisywały komentarze pokroju „nie mogę usunąć konta na Instagramie!”. Ci użytkownicy zapewne nie zdają sobie sprawy, że jest to jednak możliwe i istnieje wygodny link do usunięcia konta na Instagramie.

Jak zawiesić konto na Instagramie?

Usuwanie konta na Instagramie to wybór dość ostateczny. Jeżeli nie mamy pewności, że chcemy się na to zdecydować, warto jest najpierw po prostu tymczasowo wyłączyć konto na Instagramie. Aby to zrobić należy zalogować się na portalu i kliknąć w ikonę naszego profilu. Po wybraniu opcji „edytuj profil” na ekranie pojawi się na opcja tymczasowego wyłączenia konta na Instagramie. Portal będzie wymagał od nas podania naszego hasła oraz powodu takiej decyzji. Dzięki zawieszeniu konta możemy wrócić do niego, gdy się rozmyślimy i wciąż mieć dostęp do naszego profilu i zdjęć w nienaruszonym stanie.

Jak trwale usunąć konto na Instagramie?

Usunięcie konta na Instagramie sprawi, że z platformy społecznościowej znikną nasze dane oraz zdjęcia. Usuniętego profilu nie da się odzyskać, po prostu przepada. Przed skasowaniem konta warto jest zapisać nasze ulubione zdjęcia na telefonie lub w wirtualnej chmurze. Jak skasować konto na Instagramie? Wystarczy odnaleźć specjalną podstronę przeznaczoną do permanentnego usuwania kont. Link do usunięcia konta na Instagramie znajdziecie tutaj. Po wejściu w link sprawa jest już bardzo prosta. Wystarczy wybrać jeden z powodów usunięcia konta oraz podać hasło do naszego profilu. Po zaakceptowaniu przez nas procesu, konto znika z serwisu całkowicie. Dzięki temu na dobre będziecie mogli usunąć się z Instagrama, ciesząc się życiem bez portalu.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu