9

JailBreakMe.com wprowadzi twojego iPada w złe towarzystwo

W ostatnich dniach, w sieci pojawiły się pierwsze informacje o nadchodzącym jail breaku dla iPada 2. Wszystko wskazywało jednak, że jest to dość wczesna wersja narzędzia i na finalne rozwiązanie przyjdzie nam jeszcze poczekać. Tym czasem, dzisiaj pojawiła się wiadomość, że witryna JailBreakMe.com umożliwia już złamanie wspomnianego iPada 2. Przyznaję, że od dawna z pewną […]

W ostatnich dniach, w sieci pojawiły się pierwsze informacje o nadchodzącym jail breaku dla iPada 2. Wszystko wskazywało jednak, że jest to dość wczesna wersja narzędzia i na finalne rozwiązanie przyjdzie nam jeszcze poczekać. Tym czasem, dzisiaj pojawiła się wiadomość, że witryna JailBreakMe.com umożliwia już złamanie wspomnianego iPada 2.

Przyznaję, że od dawna z pewną zazdrością spoglądam na jail break dla iOS. Dlaczego? Otóż pragnąłbym, aby kiedyś łamanie systemu w Androidzie było równie proste. Tymczasem, w zależności od modelu jest to, albo wyjątkowo trudne, albo stosunkowo łatwe.

Witryna JailBreakMe.com umożliwia złamanie systemu oraz instalację Cydii bezpośrednio ze strony internetowej. Nie ma konieczności korzystania z dodatkowego oprogramowania, ani tym bardziej ściągania pakietu z firmware iOS.

Zaznaczam jednak, że opisywana strona nie pozwala ściągnąć sim-lock’a. Aby usunąć blokadę operatora, należy zastosować nieco bardziej zaawansowane narzędzia. Pomimo to, JailBreakMe.com jest obecnie najszybszą metodą złamania systemu w iPadzie 2 i dodatkowo obsługuje iOS 4.3.3.

Zanim jednak ruszycie na podbój nieoficjalnych modyfikacji systemu, pamiętajcie że robicie to na własną odpowiedzialność. Najlepiej zróbcie kopię zapasową danych ze swojego urządzenia.