0

Jabra Elite 85t oficjalnie. Firma przygotowała też niespodziankę dla posiadaczy Elite 75t

Jabra Elite 85t
Jabra wprowadza na rynek nowe słuchawki douszne Elite 85t wyposażone w technologię aktywnej redukcji szumów. Firma przygotowała też sporą niespodziankę dla posiadaczy starszych modeli — Elite 75t i Active 75t.

Jabra Elite 85t

Słuchawki Jabra Elite 85t na jednym ładowaniu, z włączoną funkcją Jabra Advanced ANC mają działać do 5,5 godzin lub 7 godzin z wyłączoną redukcją szumów. Dzięki bezprzewodowemu etui ładującemu czas ten wydłuża się do 25 godzin (z ANC) lub do 31 godzin (bez ANC). ANC jest w pełni regulowane. Słuchawki pozwalają na włączanie pełnej redukcji hałasu, całkowite jej wyłączanie w trybie podsłuchiwania (HearThrough), a także korzystanie z ustawień pośrednich, dopasowanych do własnych preferencji. We współpracy z 6. mikrofonami i ochroną przed wiatrem, prowadzenie rozmów odbywać się będzie bez zbędnych zakłóceń, a słyszany przez rozmówcę dźwięk będzie wyrazisty. W Jabra Elite 85t wykorzystano 12-milimetrowe głośniki, które zdaniem producenta, emitują głośny dźwięk z mocnymi basami. Ich półotwarta konstrukcja poprawia komfort i zmniejsza ciśnienie w uszach. Przeprojektowane wkładki otrzymały nowy, owalny kształt i są nieco krótsze. Mimo nieco skróconego osadzenia w kanale usznym, wciąż mają zapewniać dobrą szczelność w uchu.

Zobacz też: Recenzja Jabra Evolve2 85. Czy takie są właśnie idealne słuchawki do biura?

Jabra Elite 85t

Jabra Elite 85t pojawią się w Polsce w czwartym kwartale tego roku, więc mowa tu o najbliższych tygodniach. Nie wiadomo jeszcze, ile przyjdzie za nie u nas zapłacić. Rekomendowana, europejska cena to 229 € co może przełożyć się na koszty rzędu ok. 1030 zł. Na start słuchawki będą dostępne w kolorze tytanowo-czarnym. Dodatkowe opcje kolorystyczne, w tym złoto-beżowe, miedziano-czarne, czarne i szare do sprzedaży trafią w styczniu 2021 roku.

Jabra Elite 85t

Jabra Elite 85 z ANC wkrótce w Polsce. Aktywną redukcję szumów dostaną także słuchawki z serii Jabra Elite 75t

Jednak prawdziwa niespodzianka czeka posiadaczy modeli Jabra Elite 75t oraz wersji Active 75t. W najbliższej przyszłości również i one doczekają się aktywnej redukcji szumów (ANC). A wszystko za sprawą bezpłatnej aktualizacji oprogramowania, która wykorzysta wbudowane w słuchawki mikrofony nie tylko do filtrowania rozmów głosowych, ale także poprawi „odcięcie” słuchaczy od otoczenia. Aktualizacja ma też wpłynąć na poprawę dźwięku odtwarzanej muzyki, czy innych multimediów. Taki ruch sprawi, że nie będziecie musieli żegnać się ze swoimi dotychczasowymi, ulubionymi „pchełkami”, które wciąż cieszą się sporą popularnością, a w ostatnim czasie doczekały się rewizji, z możliwością kupienia ich w zestawie z bezprzewodowym etui ładowanym indukcyjnie. Aktualizacje w słuchawkach z serii Elite 75t — zarówno w wersji Active, jak i w zwykłej — będą możliwe w ramach aktualizacji oprogramowania za pośrednictwem aplikacji Jabra Sound+.