6

Jabbits – video pytania i odpowiedzi.

W Internecie pojawił się nowy serwis pytań i odpowiedzi czyli Jabbits tym razem jednak są to video pytania i odpowiedzi. W serwisie możemy tworzyć pytania publiczne i pytania prywatne (nie widoczne dla wszystkich). W sekcji prywatnych pytań sami wybieramy kto może odpowiadać na nasze pytania. W chwili obecnej w serwisie umieszczone zostało kilkadziesiąt pytań i […]

W Internecie pojawił się nowy serwis pytań i odpowiedzi czyli Jabbits tym razem jednak są to video pytania i odpowiedzi. W serwisie możemy tworzyć pytania publiczne i pytania prywatne (nie widoczne dla wszystkich). W sekcji prywatnych pytań sami wybieramy kto może odpowiadać na nasze pytania. W chwili obecnej w serwisie umieszczone zostało kilkadziesiąt pytań i odpowiedzi.

To co mi osobiście podoba się w tym serwisie to fakt, że widzimy zarówno pytającego jak i osoby odpowiadające. Nadaje to specyficznego klimatu temu serwisowi, wyobraźmy sobie, że zadając pytania możemy np.: pokazać kawałek naszego miast, domu, ogrodu itp. Z kolei odpowiadający nie są już anonimowymi nickami które każdy sobie tworzy w interecie, wiec prawdopodobnie nie pojawią się tam trole czy też inne internetowe pasożyty.

Jedno z pytań zadanych na jabbits.com

Zastanawiam się czy taki serwis ma szanse na sukces? Z jednej strony pomysł jest ciekawy i tak jak już pisałem moim zdaniem buduje odpowiedni klimat. Jest jeszcze druga strona – czyli po pierwsze techniczne możliwości zadawania pytań i odpowiedzi czyli np.: ile osób ma kamery?, ile osób ma w miarę dobre kamery aby nagrywać i publikować nagrania itp. Kolejna sprawa to hostowanie takiego serwisu – zakładając, że szybko nie zdobędziemy sponsora a serwis się rozrośnie to koszty hostoowania filmów mogą być nieco duże ?

Ciekawy jestem też czy pracochłonność zadania pytania lub nagrania odpowiedzi nie będzie czymś co w dłuższym okresie czasu nie będzie zniechęcało użytkowników ?

Bardzo jestem ciekawy jak wam podoba się ten pomysł ?