5

Ithink.pl – wyraź się ?

Powstał nowy serwis z kategorii „social publishing” autorzy definiują jako  „… projekt/miejsce dla wszystkich, którzy chcą „wyrazić się”, czyli tych, którzy chcą pokazać światu co myslą, jak myślą i o czym myślą. To miejsce, gdzie tworzy się i przekazuje opinie o otaczjącej nas rzeczywistości i nierzeczywistości.” Funkcjonalność serwisu pozwala na publikowanie własnych artykułów, zdjęć , […]

Powstał nowy serwis z kategorii „social publishing” autorzy definiują jako

 „… projekt/miejsce dla wszystkich, którzy chcą „wyrazić się”, czyli tych, którzy chcą pokazać światu co myslą, jak myślą i o czym myślą. To miejsce, gdzie tworzy się i przekazuje opinie o otaczjącej nas rzeczywistości i nierzeczywistości.”

Funkcjonalność serwisu pozwala na publikowanie własnych artykułów, zdjęć , plików multimedialnych itp. Oczywiście wszystkie dodane rzeczy mogą być komentowane przez innych autorów / użytkowników. Kategorie, do których można przypisać dodany np. przez siebie artykuł są predefiniowane. Sam wygląd serwisu jest moim zdaniem może się podobać (chociaż mi osobiście nie przypadł do gustu), to o czym jednak chciałem napisać to mix informacji jakie na tej stronie będą publikowane i ich poziom.

Poziom niestety moim zdaniem nie jest jak na razie wysoki – chociażby takie artykuły jako o subkulturach bardzo go zaniżają. Nie chodzi tu o własne subiektywną opinie autora, ale to że sili się on na ocenę psychologiczną nie mając przy tym elementarnej wiedzy z tego zakresu.

Zakładając, iż publikowanie artykułów pisanych przez użytkowników będzie popularnym elementem tego serwisu – o tyle mam duże wątpliwości czy łączenie tego z zdjęciami, plikami audio i video się sprawdzi. Przypomina to trochę lodówkę z telewizorem i mikrofalówką. Każdy z tych elementów osobno jest pożyteczny, ale łącząc je w jednym produkcie tracimy na jakości każdego z elementów.

Czyli mówiąc wprost – są specjalistyczne serwis gdzie publikuje się zdjęcia, plik audio i pliki video – bardzo trudno będzie moim zdanie stworzyć miejsce w ithink, które będzie mogło konkurować z specjalistami w tych dziedzinach.

Podsumowując – cieszę się że powstaje nowy ciekawy serwis który na pewno będzie urozmaiceniem polskiego internetu. Oczywiście wyrażone przeze mnie powyżej wątpliwości nie muszą się urealnić– czego szczerze życzę twórcom ithink.