Technologie

Już 8 milionów palaczy zrezygnowało z papierosów na rzecz IQOS. Debiutuje IQOS 3 DUO

Grzegorz Ułan
Już 8 milionów palaczy zrezygnowało z papierosów na rzecz IQOS.  Debiutuje IQOS 3 DUO
68

Na dzisiejszej konferencji prasowej w siedzibie Philip Morris International w Warszawie, zaprezentowano czwartą już generację podgrzewaczy do tytoniu IQOS 3 DUO.

Na początku przedstawiciele PMI zastrzegli, iż ich podgrzewacze IQOS to produkt przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich, palących na co dzień zwykłe papierosy, chcący je rzucić, ale nie potrafiący tego zrobić bez sensownej alternatywy. Absolutnie nie powinny po niego sięgać osoby, nie palące do tej pory.

Michał Mierzejewski, Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie:

Z najnowszych danych CBOS wynika, że w Polsce papierosy pali ok. 26 procent społeczeństwa, czyli ponad 9 milionów Polek i Polaków. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem jest całkowita rezygnacja z palenia i używania produktów nikotynowych. Niestety, wielu pełnoletnich palaczy kontynuuje palenie i to dla nich przeznaczony jest ten produkt. Nasz przekaz jest prosty – jeśli nie palisz, nie zaczynaj. Jeśli palisz, rzuć. Jeśli nie rzucasz, przejdź na produkty nowej generacji.

9 mln Polaków to nadal sporo i co gorsza, po wyhamowaniu spadków liczby palących po 2015 roku, według badań CBOS-u ich liczba ostatnio znowu zaczęła rosnąć. Niemniej to jest baza docelowych klientów PMI, którzy chcą zerwać z nałogiem zwykłych papierosów, które zawierają w sobie o wiele więcej szkodliwych dla zdrowia składników, do tego śmierdzą.

Z kolei IQOS to podgrzewacze tytoniu, w których nie dochodzi do jego spalania, a wytwarza się tylko aerozol zawierający nikotynę. W wyniku podgrzewania tytoniu pozbywamy się z miejsca średnio od 90% do 95% szkodliwych substancji, zostaje tylko nikotyna, która jest substancją uzależniającą, dlatego nie jest są przeznaczone dla osób, które nie paliły wcześniej. IQOS w odróżnieniu od zwykłych papierosów nie wytwarza też dymu ani popiołu, jedynie wspomniany aerozol o mniej intensywnym zapachu.

Jacek Olczak, Prezes ds. Operacyjnych PMI:

Wprowadzenie na rynek IQOS 3 DUO potwierdza nasze zaangażowanie oraz nieustanne inwestowanie w rozwój i komercjalizację produktów, popartych wynikami badań naukowych, które mogą pomóc milionom dorosłych, którzy w przeciwnym razie nadal paliliby papierosy. Ciągłe udoskonalanie produktów, wprowadzenie zmian i innowacji są niezbędne dla osiągnięcia przyszłości wolnej od dymu tytoniowego. Obecnie około 8 milionów dorosłych palaczy na świecie zrezygnowało z papierosów na rzecz IQOS.

Czym się różni nowy IQOS 3 DUO od poprzedniej generacji IQOS 3 oraz IQOS Multi? Przede wszystkim w IQOS DUO można dwukrotnie skorzystać z podgrzewacza, w poprzedniej wersji po każdym wkładzie trzeba podgrzewacz odłożyć do ładowarki. Kolejna różnica to czas ładowania, który w nowej wersji skrócone został prawie o połowę.

Nowa wersja IQOS 3 DUO dostępna będzie w sprzedaży od jutra w cenie 399,00 zł. Produkt będzie można zamówić przez stronę producenta lub w jednym ze 180 punktów w całej Polsce. Ich lista również dostępna jest do sprawdzenia na stronie IQOS. Poprzednie modele pozostaną w sprzedaży, mowa o modelu IQOS 2,4+ oraz IQOS 3 i IQOS Multi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu